Čím si barvím vlasy? Hennou

Barvám z drogerie u mě odzvonilo …
(Pokud tedy chcete vlasy výrazněji zesvětlovat, pak nemáte jinou možnost. Přírodní barvy umí hodně, ale změnit Vás na blondýnu ne. Možná se nabízí otázka: „Je to vůbec potřeba?“  No nic …)


Když si obarvíte vlasy chemickou barvou, tak je v podstatě kompletně umrtvíte. Peroxid a další agresivní látky je nevratně poničí a vy pak na hlavě vlastně nosíte mrtvé kožní deriváty. Tyto barvy totiž musí proniknout do struktury vlasu.

Já používám Hennu. Henna vlas obarví jen zvenku. V podstatě ho obalí. Vytvoří na něm vrstvičku pigmentu, takže je vhodná i pro barvení šedivých vlasů. To znamená, že vlas ochrání proti nepříznivým vlivům, místo aby ho, jako běžné chemické barvy, naopak oslabila a rozlámala.
Vlasy obarvené hennou mají přirozenou barvu. Na rozdíl od klasických barev tedy nepůsobí na první pohled jako obarvené. Henna vlasy vyživuje a chrání, tudíž nepadávají, nelámou se, rychleji a lépe rostou. Právě kvůli ochranné funkci henny se vám nebudou třepit konečky tak často, nebudete je muset nechávat zastřihávat každý měsíc a vlasy vám logicky rychleji povyrostou.
navíc … vlasy díky „obalení“ výrazně zvětší objem.