Dřív jsem si myslela, že rčení „Krása vychází zevnitř“ jsou kecy …

aneb  další název článku by mohl být: PRVNÍ a DRUHÁ linie naší krásy.
(Místo slova linie by bylo lepší použít slovo „pilíř“, ale to mi příliš připomíná důchodový pilíř a protože vůbec nemám ráda politiku, zvolila jsem slovo linie.)
To jen tak na okraj. Ale k věci:

Jistě jste zažily jednu z těchto dvou situací:

Setkáte se s dámou, která na první pohled vypadá skvěle … Ale něco vám na ní nesedí. I když je vše je tak, jak má být: dobrá figura, pěkný účes, super oblečení, dokonalé nehty, tak přesto hledáte, kde se stala chyba? Proč tato žena nepůsobí tak skvěle, jak by teoreticky měla? Výbavu na to má. Co je špatně?

A druhá situace. Úplně opačná. Někde jste … na večírku, v divadle …  Chtěla jste vypadat dobře. Dlouho jste váš outfit řešila, promýšlela, možná jste si dokonce něco nového (a drahého) pořídila. Každopádně vypadat dobře na této akci vás stálo mnoho úsilí. A pak se setkáte s dívkou / ženou, která upoutá vaši (nebo přítelovu, manželovu) pozornost. Ta nemá na sobě zdaleka tak propracovaný outfit. Má jen obyčejné tričko, sukni nebo dokonce džíny. Žádný kadeřník, jen volně splývavé vlasy. Prostě kam až se podíváte, tak žádná snaha …

A tady se dostávám k podstatě. Skvěle vypadat není věc oblečení, účesu natož kabelky. Dobře vypadat je záležitost vašeho vniřního rozpoložení, spokojenosti sama se sebou, dobré nálady a zdraví.

Dřív jsem si myslela, že rčení

„krása vychází zevnitř“

jsou kecy …

 

Ale čím dál tím víc se přesvědčuji, že jen málo je váš vzhled a přitažlivost závislá na vnějším obalu. Určitě jste kolikrát zaslechla: „Tobě to dneska sluší!“. A nestačila jste se divit: „Cože? Vždyť jsem nenamalovaná a ve starém triku? Ten se asi zbláznil!“ Ale nezbláznil. Jen jste v tu chvíli byla veselá, dobře naladěná, uvolněná. Pak totiž pramálo záleží na tom, co máme na sobě. Sálá z nás dobrá přitažlivá energie a tu každý rád následuje. Co nás přitahuje, to následujeme.

Není proto třeba příliš investovat do našeho vnějšího obalu. Obal je totiž až druhá linie naší krásy. První linie je to uvnitř – ta sebejistota, zdraví a dobrá nálada. To uvnitř, co se demostruje nad tím vším textilním, kadeřnickým, módním. Půvab, který přehluší a zastíní. A který když není, tak ho značkami nenaženete.
Proto chcete-li investovat do sebe, investujte do první linie. A tou jsou: kvalitní potraviny, dobré víno, kvalitní přírodní kosmetika, rituály a zážitky (masáže, sauny, divadlo, knihy, cvičení, zájezdy).
A to je vše :-)

 

_DSC2079