Tvořte, jak umíte … (Inspirace z mé domácnosti)

Tvořte, jak umíte ...

Rozhodně nepatřím k tomu typu kreativních žen, co malují velikonoční vajíčka, pletou, háčkují nebo pečou a zdobí perníčky.
Moje kreativita se ubírá jiným směrem. Praktickým. (A také péct a háčkovat neumím :-)
Já třeba zakrývám fleky na zdi – viz pár dní starý článek O tom, jak nemůžu doma nic najít

Vstupní chodba s kytičkami, které zakryly fleky a opticky sjednotily dva jiné odstíny podkladové barvy

Nebo vytvářím „tapetový vzor“ přes šablonu štětcem, protože neumím a ani nechci kupovat a lepit tapety. Jako barvu ornamentu jsem použila zlatou. Proč ne .. zlatá přináší úspěch :-)

Zdi mé „jógové tělocvičny“

Dále tvořím z nedostatku nabídky na trhu. Skoro se tomu ani nechce věřit, že by v dnešní době nebyl dostatek nějakého druhu zboží, ale je to pravda. Pokud chcete mít hezkou poštovní schránku, nemáte moc možností … Tedy výběr je – ale ne hezkých. Polovina je plastová v barevné škále od šedivé po hnědou. Druhá polovina je nerezová a liší se jen tím, že jsou buď drahé nebo levné, ale vypadají stejně. Samozřejmě se najde něco mezi tím, ale že by to byla nějaká krása? To tedy opravdu ne.
Takže nezbylo nic jiného, než tvořit. Zbyla mi barva, kterou jsem natírala dveře, tak jsem přetřela i starou schránku, přidala pár kytiček a bylo to :-)

Obyčejná, plastová, původně hnědá

Další tvorba je často vynucená. Buď nemám peníze na nové nebo je mi líto staré vyhodit. A to byl případ našich interiérových dveří. Byly staré, nevzhledné a poškrábané. Tak jsem tmelící pastou vytvořila rozmáchlé květy a po zaschnutí přemalovala dveře akrylovou barvou. Zbytek zlaté barvy z ornamentů v tělocvičně jsem použila na zvýraznění plastického efektu.

_DSC2146 copy

A knoflík jako střed květu

A poslední důvod tvorby, který uvádím je prozaický. Je to bohužel strach z krádeže. Ano, je to tak .. u nás se kradou i popelnice. Takže maluji kytičky, abych naši popelnici zviditelnila a aby, až půjde zloděj kolem, tak si řekl, že radši ukradne nějakou jinou, která nebude tolik nápadná.

Celkový dojem kazí jen ty nálepky Městského podniku služeb

Jak vidíte, důvodů, proč tvořit je dost a rozhodně se nemusíte omezovat jen na návody v kreativních časopisech.

Mějte se krásně, tvořivě … :-)