Jak být úspěšný na Fleru?

Fler je virtuální prostor bez hranic.
Dostanete zde tolik, o kolik si sami řeknete
.

Nevěříte? Tak je to pravděpodobně proto, že se k vám dostala spousta informací, které nazývám klamy a mýty.
Takových klamů a mýtů je mnoho a jejich společným znakem je většinou to, že pocházejí od lidí, kteří na Fleru buď vůbec nepodnikají nebo podnikají,
ale nejsou příliš úspěšní.
Možná že namítnete, že to nejsou informace od cizích lidí, ale že to jsou vaše vlastní dosavadní zkušenosti.
To ale na mém tvrzení nic nemění. Pořád to jsou informace, které pochází od člověka, který na Fleru není tak úspěšný, jak by si přál …. od vás samotných.

Jde především o tyto názory:

 • Dnes už je pozdě. Měl jsem začít před (dvěma, pěti, šesti … ) lety.
  Dnes to už nemá cenu.
 • Trh je rozebrán a nasycen.
 • Lidé nemají peníze, aby kupovali hezké věci.
 • Lidé nemají vkus a nestojí o hezké věci. Nakupují jen levné kýče.
 • Fler je jen na přivýdělek, to mi nestojí za to.
 • Neumím fotit.
 • Neumím pracovat s grafickými programy.
 • Výrobků, jaké dělám já, jsou na Fleru mraky.
 • Kamarádce to taky moc nejde a to já nejsem ani zdaleka tak dobrá jako ona.

Tak jak to vlastně s těmito destruktivními názory opravdu je?

Že je dnes pozdě? Na to odpovím takto: „Nikdy není pozdě“ nebo „Lepší pozdě než vůbec“. Kdyby toto tvrzení platilo, tak by i v reálném světě prosperovaly pouze ty firmy, které byly založeny hned po revoluci. A firmy se zakládají pořád a prosperují.
Dříve bylo samozřejmě na Fleru prodejců méně, ale také tam bylo i méně nakupujících! Každá doba je vhodná pro to s něčím začít. Stačí se pouze rozhodnout a jít do toho.

Že je trh rozebrán a nasycen? Samozřejmě že není … to je jen zdání. To je jen první dojem. Párkrát jsem na Fleru hledala specifické věci a to průřezem v různých kategoriích. Zajímaly mě například obrazy, náramky, snubní prsteny, plážové šaty … Ale něco opravdu zajímavého a specifického, jsem bohužel nenašla. Byla jsem připravena nakupovat, ale nebylo co.

Že lidé nemají peníze? Ano, někteří je opravdu nemají. Ale jiní jich zase mají dost! Další podobná tvrzení jsou například: „Je špatná doba“, „Lidé nemají vkus“, „Lidé mají rádi jen levné kýče, „Oblečení se na internetu špatně prodává, lidé si ho chtějí vyzkoušet“….
Jasně, že jsou lidé, kteří nemají vkus a nakupují šmejdy, ale je spousta lidí, kteří ho mají a kteří jsou připraveni otevírat svoje peněženky. Lidé mají peníze! Lidé chtějí hezké věci! Na internetu se prodá všechno – bez výjimky! (Já sama jsem začala prosperovat, až když jsem začala prodávat oblečení.)
Nikdy příliš nenaslouchejte těmto obecným pravidlům a nenechte se strhnout do negativních diskusí a stěžování si. Radši „obraťte list“ a změňte téma. Na to, aby se vám dobře žilo, je mezi lidmi peněz dost :-)

Že je Fler jen přivýdělek? Že se zde nedá vydělat dost peněz? Tak to se podívejte, kolik toho prodají lidé, co jsou na první stránce. Bohužel i bohudík jsou tržby jednotlivých prodejců na Fleru viditelné jak na servírovacím podnosu, tak toho využijte a podívejte se!

Že neumíte fotit a pracovat s grafickými programy? Na to mám jedinou odpověď: „To se prostě v průběhu vaší cesty naučíte!“ Já sama jsem před tím, než jsem začala na internetu prodávat, také nikdy nefotila. A dnes je navíc tolik různých článků, kurzů a tutoriálů, kde se dá mnohé naučit! To před pár lety ještě nebylo. Nemusíte být hned experti. Stačí znát pár základních funkcí a s těmi si vystačíte.

Že je na Fleru obrovská konkurence? Ano, to je pravda. Ale …. Částečně jsem na tuto otázku odpověděla již v bodu o nasyceném trhu. Každý, kdo si věří a pracuje na sobě, má na Fleru svoje místo.
Konkurence je vůbec velmi ošemetný pojem. Nikdy totiž nejsou dva prodejci totožní, i když prodávají podobné zboží. Zažila jsem nejednu situací, kdy proti sobě stáli dva prodejci s téměř stejným zbožím a jeden z nich „dřel bídu“ a druhý „vesele inkasoval.“ Je mnoho vlivů a faktorů, které úspěšnost ovlivňují.

A že to nejde vaší kamarádce? Ani to pro vás není příliš směrodatné. Vy nejste ona a ona není jako vy. Když dva dělají totéž, není to totéž. Její výsledky jsou vždy jen výsledky jejího života a jejích zkušeností. Jsou lidé, kteří ať se snaží sebevíc, nedosahují adekvátního efektu. Naše životy jsou často výsledkem podvědomých procesů a co vy víte podle jakých z nich „jede“ vaše kamarádka. Navenek se může snažit a uvnitř si sama sobě brání. Může třeba „jet“ v modelu „peníze si nezasloužím“, který zažila v prostředí své rodiny …
Chci tím jen říct: „S nikým se nesrovnávejte a pracujte na sobě.“