Potřebujete jen o malinko změnit odstín laku na nehty?

V drogeriích a v obchodech s kosmetikou se bohužel velmi špatně odhaduje odstín čehokoliv. Přestože právě tam na tom nejvíc záleží.
Zářivky stahují všechny odstíny do modra a žárovky do žluta.
A tolik asertivní přece jenom nejsem (a ani se mi vlastně nechce), abych neustále vybíhala s každým výrobkem před obchod …
A to navíc platí pouze v případě, že můžete vyběhnout skutečně před obchod – tedy ven na denní světlo. Pokud jste v obchodním centru, tak si vůbec nepomůžete, protože vyběhnete zase jen do dalšího „zkresleného“ světla.

Tím pádem se velmi snadno stane, že (v jemné řeči barevné typologie) místo světlého laku s nádechem do růžova – si přinesete domů – teple narůžovělý do broskvova.  A pokud jste „studený typ“ jako já – tak už se pohybujete – jak se říká „na druhé straně barikády“. Někdo by namítnul, že se vlastně zase tak moc neděje, ale tyto dva tak si velice blízké odstíny udělají na mé ruce obrovský rozdíl. V tom špatném – broskvovém – budou moje nehty a tím pádem celé ruce vypadat jako, když bojuji s nějakou plísní nebo kouřím 60 denně.
Tohle všechno udělá jemná nuance v barvě laku!

A to se mi přesně stalo. Místo studeného růžového jsem si domů přinesla teplý broskvový.
Vyhozené peníze? Ne!
Zapojila jsem kreativitu a kapla do lahvičky cca 3 kapky jiného sytě růžového laku.
Důkladně protřepala a štětečkem zamíchala!
Výsledek byl překvapivý. Podařilo se mi stáhnout žlutý odstín a přebít ho „růžovým“.

_DSC8230
Předtím – původní broskvový a pak kápnout sytě růžový

Výsledek:

_DSC8235
Výsledk … studeně růžový … téměř takový, jaký jsem si představovala

Takže … Sem tam se stane, že prostě uděláme chybu.
Nespokojujme se ale s výrobky, které nejsou přesně takové, jaké bychom chtěly. Pokud nemáme chuť a čas reklamovat, jsou i jiné možnosti. Nemusíme hned s peněženkou běžet pro jiný.
Vždyť to není zase taková věda. Všechny laky jsou zhruba stejného složení, tak jedna kapka sem, kapka tam … buďme kreativní!