Moje: Tři tipy pro lepší vlasy

Záměrně uvádím … lepší … ne krásné, skvělé a tak podobně.
Tři tipy pro krásné vlasy by se totiž jmenoval článek v lifestylovém časopisu.
Vlastně by se ani nejmenoval „Tři …“ ale aspoň deset, aby se tam mohly vejít všechny odkazy na reklamy.
Článek by začínal velkým obrázkem – rozevláté vlasy by zaplňovaly dvě třetiny fotografie a poletovaly by (což je jedno z hlavních reklamních pravidel: „Vše co láká by mělo být v pohybu – vlasy, čokoláda, oleje …“).
Byly by to vlasy dokonalé ženy. Byly by to vlasy lesklé, vlnité, dlouhé a neskutečně husté.
Tato fotka ale není z reálného světa. Většina žen nemá takové vlasy. A když se výjimečně jedna taková objeví, tak je prostě pro své vlasy fotografována. Potom ještě trocha Photoshopu a brilantní lesk je na světě. Fotka se nakonec vystaví ve fotobance a zakoupí ji grafické oddělení v redakci.
A tahle fotka nám ukazuje, jak svět očekává, že i my budeme vypadat. A článek nám pak poví, jak na to. Které více či méně drahé přípravky si musíme koupit.

Moje tři tipy

 1. Kořen lopuchu, Pathnenol a sérum CapillusO účincích kořene lopuchu jsem se dozvěděla v televizi v pořadu Kouzelné bylinky. Nejprve jsem ho šla hledat do přírody. A našla. Ale nebylo to jen tak. Je to trochu nádeničina. Chce to bytelný rýč, sílu a nakonec trpělivost v kuchyni. Tak jsem si ho radši šla koupit do lékárny. A bylo to!
  Jednu polévkovou lžíci svařte asi s půl litrem vody. Pak nechte vychladnout a použijte jako závěrečnou oplachovou lázeň.
  Vlasy jsou opravdu pevnější, hustší a tvrdší.
 2. Když vlasy vypadávají?
  Nejprve je dobré se sama sebe zeptat: „Co se stalo před třemi měsíci?“ To je doba, kdy do těla „doběhnou“ a projeví se následky nějakého problému, stresu, trápení. Dlouhodobějším řešením je samozřejmě tuto situaci vyřešit a neopakovat. Rychlejším řešením je pořídit si v lékárně tablety Panthenolu. Koupíte ho ve dvou provedeních – jako „léčivo“ nebo „potravinový doplněk“. Léčivo je v obyčejné lahvičce (viz foto) a prošlo více kontrolami. Potravinový doplněk je barevnější – zkrátka zabalen více marketingově. Já osobně preferuji variantu léčivo.
 3. Když také vypadávají nebo chcete růst více stimulovat.
  Osvědčil se mi přípravek Capillus od českého bio výrobce Cannaderm. Jsou to ampule s kofeinem a dalšími složkami, které stimulují správný růst vlasů. (Je dobré dát si pozor, co si „kapeme nebo vmasírováváme“ do pokožky hlavy. Je to místo, které je velmi citlivé a chemické složky zde rychle přechází do krevního oběhu.)A toť vše. Mějte hezký den a lepší vlasy !!!!