Být zajímavě oblečená znamená ovládat umění „vyhmátnout ty správné kousky!

„Umění vyhmátnout ty správné kousky“ se totiž naprosto příčí způsobu „nakupovat, když zrovna něco potřebujete“.

A ještě jinak. Mezi zajímavými kousky a nakupováním potřebných věcí platí nepřímá úměra. Když něco sháníte, tak většinou nic neseženete!

Správné kousky vyhmátnete pouze tehdy, nebudete-li zatížená energií hledání. Vaše pozornost a schopnost „uvidět“ je omezena vaším zúženým zorným polem, protože hledáte konkrétní věc. Pro úporné hledání sukně přehlédnete naprosto úžasné kalhoty.

Jistě není nic překvapujícího na následujícím příběhu:

Blíží se léto, jste pozvaná na svatbu vaší sestřenice a právě jste si uvědomila, že potřebujete sukni. Ani tak nezáleží na tom, zda máte přesnou nebo jen matnou představu. Jediné, co víte je, že by to mělo být něco lehkého a hezkého.
Vyrazíte (dejme tomu) do obchodního centra. Procházíte obchod po obchodu a zoufale nic nenacházíte. Jedna sukně je moc dlouhá, druhá krátká, třetí usedlá, čtvrtá vyzývavá, pátá přeplácaná, šestá má divný střih … a tak pořád dokola.
V lepším případě odcházíte s prázdnou, v horším případě s nějakým „kompromisem“. Tedy se sukní, kterou stejně (a možná to už teď tušíte) nebudete moc nosit. Možná, že si ji nakonec nevezmete ani na tu svatbu, kvůli které jste si ji pořídila. Možná si ji nevezmete vůbec nikdy …

Moje rada zní:
Nekupujte kompromisy, radši se doma porozhlédněte, jestli pro tuhle příležitost nemáte náhodou něco zapomenutého ve skříni.

Nenechávejte nákupy až na dobu, kdy už něco potřebujete. Choďte nakupovat tehdy, když jste v dobré náladě, když máte prostě jen tak chuť. Buďte pozorná a vnímavá. Sledujte zboží v obchodech s nadhledem, spíše tak všeobecně, než abyste se prodírala ramínky. Ona si vás ta správná věc najde.
Ideální podmínky pro úspěšné nakupování jsou třeba na dovolené. Já ráda navštěvuji obchody na nových místech, nejen v zahraničí. Nezatížená hledáním jen tak okukuji výlohy, vcházím do obchodu a prohlížím. A najednou něco uvidím … třeba jako můj poslední úlovek – krásné žabky na Krétě. Tak si je prostě koupím. A odvážím si domů ojedinělý kousek, který bych v Čechách nesehnala ani jak se říká „kdybych se zbláznila“ :-)

A pokud přejdete na tento způsob nakupování, brzy zjistíte, že máte plný šatník ojedinělých, výjimečných a krásných kousků.

Zajímavé kousky se zkrátka nakupují intuitivně a nahodile. Pokud to nebude na dovolené, pak je s největší pravděpodobností objevíte ve chvíli, kdy je vůbec nepotřebujete nebo když máte v peněžence právě tak akorát na to koupit synovi věci na školu v přírodě.

Naštěstí jsou zde platební karty. A proto neváhejte a jděte do toho. Intuice je nejlepší rádce. Intuice a náhoda. Nechte se s důvěrou vést náhodou!