Moje nejlepší podprsenka! A koupila jsem si ji hned dvakrát :-)

Poprvé po mnoha (a mnoha …) letech jsem konečně objevila dokonalou podprsenku!
A vlastně to zase odpovídá pravidlu, že to pravé nebývá nikdy až tak daleko, jak si myslíme. Že to často míváme téměř u nosu.
Vyzkoušela jsem kdeco. Levné (ale o tom psát nechci, nízká cena je u podprsenek téměř vždy propadák) i drahé a i ty nejdražší. Nosila jsem Chantelle i Lejaby, objednávala jsem si podprsenky Marlies Dekkers z Holandska, byla jsem u Heleny Koňarovské …
Ale dokonalý výsledek se až tak úplně nedostavil. Na mou velikost 75-80 D-E (někdy tak, jindy onak) to totiž vůbec není jednoduché!
Až jsem nedávno zavítala do našeho okresního města, do naší okresní prodejny – převážně s českým prádlem. Potřebovala jsem totiž nutně nějakou světlou pod bílou košili. Ale do čistě bílé se mi úplně nechtělo. Myslela jsem spíše na nějakou tělovou, champagne, šedou …
A najednou jsem ji uviděla…. Zaujala mě na první pohled. Triola!
Vyzkoušela jsem ji a koupila. A od nákupu uplynulo asi 14 dní a já si uvědomila, že ji vlastně nosím pořád a ke všemu. Že díky své barvě ji můžu nosit pod bílé, barevné i pod černé, že mě nikde neškrtí a že všechny svršky, které obléknu „nad ..“ vypadají skvěle.
A došlo mi, že jsem konečně objevila tu svou pravou!

Nejlepší podprsenka
Výrobce na visačce uvádí: Perfektní střih této podprsenky je jediným originálem svého druhu na trhu. Je chráněn jako užitný vzor Úřadem průmyslového vlastnictví.

Rozjela jsem se tdy do obchodu podruhé a koupila si další naprosto stejnou. A cestou domů jsem si sumarizovala její výhody. Většina z nich by mohla být univerzálními pro větší velikosti:

  • Šedo-stříbrná barva je skvělá. Můžu ji nosit pod světlé i tmavé oblečení.
  • Díky téměř renesančnímu vzoru bude vypadat vždy skvěle, vyzrále a nadčasově. (A luxusněji než všechny zmiňované značky nahoře).
  • Vůbec nevadí, když z pod trička (v jakékoliv barvě)  vykoukne takovéto ramínko.
  • A když už jsem u ramínek, tak by měly být dostatečně široké, pevné a po celé šířce přišité ke košíčku. Čím nesou větší váhu, tím se více do ramen zařezávají.
  • Košíčky jsou velmi měkké a příjemné. Vnitřní vrstva je z 50% bavlněná, což vůbec nebývá obvyklé.
  • Část podprsenky v oblasti zad včetně zapínání je dostatečně široká.
  • Dokonalý je především její střih. Nezdeformuje vám prsa a přitom je vynese až do závratných výšin. A přestože jsou „krásně nahoře“, tak nebolí!  (Tento střih je originální a je chráněn jako patentový vzor).
  • Povrch je hladký a pod tričkem nevytváří žádné nerovnosti. Na rozdíl od těch krásných plastických s našitými krajkami, volánky apod. Na pohled jsou moc krásné, ale to bychom museli nosit jen tu samotnou podprsenku a nic nad ní.
  • Střed mezi košíčky je velmi vysoký. To zajistí, že prsa pěkně drží nejen nahoře, ale hlavně u sebe. Podprsenky s nízkým středem se takzvaně „rozpadají“ a často padají z ramen.

Není špatných postav, jsou jen špatné podprsenky!

Dříve jsem se trochu obviňovala. To že mě podprsenka táhne, škrtí, padá, mačká … to je asi tím, že nemám úplně dokonalou postavu, že mám široký hrudník, úzká ramena, široká záda, velká prsa … a vůbec že jsem celá nějaká divná, asymetrická. A vlastně jsem se s tím smířila: „To tak prostě musí být, to je asi normální, že se v ní cítím jako v krunýři, že si sem tam musím nahodit zpátky ramínko.“
S touto podprsenkou se ale tohle všechno změnilo. Tahle podprsenka mi dokázala, že to není moje chyba, že mi podprsenky neseděly, že nemám špatné tělo! To bylo tím, že to předtím byly špatné podprsenky!

Podotýkám:
Tento typ podprsenky není samozřejmě univerzální. Určitě nebude slušet každé. Neumím odhadnout jestli je vhodná i pro malá prsa … Je to prostě doporučení pro ženy, které mají podobnou velikost já. Protože čím větší prsa, tím je hledání té správné podprsenky složitější.
Takže:
Hledejte! Není špatných postav, jsou jen nevhodné podprsenky!