„Jsi krásná!“ Věříte tomu?

Jsi krásná! Věříte tomu?

Pokud ano, pak je vše v nejlepším pořádku a ani byste nemusela číst dál … ale zkuste to, ono se to totiž nevztahuje jen na tuto oblast.
Tato kartička na mě nedávno doma odněkud vypadla, když jsem uklízela. Úplně jsem na ní zapomněla. Dostala jsem ji kdysi na veletrhu kosmetiky od firmy Havlíkova apotéka (zmíněna také v tomto článku). Stojí na ní zhruba to, že si ji mám umístit doma na nějaké frekventované místo a často se na ní dívat, až budu přesvědčená, že jsem skutečně krásná.
Už to, že jsem to tenkrát neudělala, svědčí o tom, že mi to nepřišlo až tak skvělé, jak to asi „Havlíkovi“ zamýšleli.
Ale teď na ní znovu hledím a uvažuji obecně:

Když budu mít sto kilo a cítit se odporně, tak mi žádná cedulka nepomůže!

Duchovní nauky, knihy, články a přednášky nás učí, že pokud něco chceme, tak si máme říkat afirmace – třeba „Jsi krásná“, vytvořit si nástěnku, kam si dáme například fotku žen s naší vysněnou postavou, opřít si motivační cedulku na noční stolek …. a brzy se nám to splní.
Tak na tom pracujeme …. a pracujeme …, ale ono se jaksi pořád nic neděje.
A je to tím, že si tyhle věci snažíme vsugerovat v rámci našeho vědomí, ale v hlubokém podvědomí tomu přece vůbec nevěříme. A nemůžeme to změnit falešným obelháváním se.
Náš úspěch je totiž závislý na tom, jestli to opravdu z hloubi duše cítíme.
A pokud ne, pokud si to jen snažíme namluvit, překřičet nevěřícný hlas uvnitř, pak se ovšem děje to, že špatné pocity, strachy a nejistoty jen zatlačujeme hlouběji do nevědomí. A tím pádem se svému cíli vzdalujeme a možná si zaděláváme na problém.

Bez těla nikam nedojdete!

K dosažení našich úspěchů (a nejde jen o krásu, ale o cokoliv … práce, finance …) je třeba dvou zdrojů – vnitřních duchovních a vnějších praktických. A už jsme u toho! Esoterika preferuje tu první a zapomíná na druhou část. Nestačí jen hlava – duchovno, přání, energie a vizualizace, je třeba mít tělo a stát pevně nohama na zemi.

A jaké vidím řešení?
Lepší je si přiznat realitu, otočit se k problému čelem a začít pracovat na praktické linii.
Místo obracení se na sošku Ganeši, kupování amuletů a pasivního čekání, že to vesmír nějak zařídí, je lepší začít něco dělat!
Jde-li o krásu, pak cvičte, vylepšete jídelníček, najděte si trenéra, nechte si poradit s oblékáním, barvami, líčením.
Někdy stačí i málo. Do začátku nám výrazně pomůže to, že začneme nosit správné oblečení, takové které nám stylově padne. To se pak hned vyšvihneme alespoň o dva levely výše a opticky o pár kilo dolů. Nejdůležitější je, že jsme v reálném, praktickém světě udělali akci. Jsme na cestě!

A až změnu (i malou, ale to je jedno – hlavně, že je správně našlápnuto) uvidíte v zrcadle, pak tomu uvěříte.
A když skutečně uvěříte, pak nepotřebujete žádnou cedulku.


Pozn. pod čarou
Tento článek není zaměřen proti firmě Havlíkova apotéka. Já osobně ji mám velmi ráda a nakupuji u nich. Více takových … Byla to jen úvaha :-)