Co jsem objevila v second handu?

Co jsem ulovila v second handu?

Sleduji, jak se v časových vlnách mění obchody v našich městech. Byla období, kdy vyrostly všude samé herny, pak sport bary, pak vietnamci s potravinami, pak vietnamci s oblečením … a teď mám pocit, že všude kolem jsou samé „sekáče“.
V podstatě se jedná o správnou věc. Rozhodně jsou sekáče smysluplnější než masivní nadprodukce módních řetězců.
Aby ženy na západě mohly každý týden utrácet své peníze za nové hadříky, které rozhodně nepotřebují, tak někde na druhém konci světa musí děti za nelidských podmínek pracovat.
Sekáče jsou tedy smysluplné, recyklační možnosti  jak obohatit svůj šatník bez zatížení přírody náročnou výrobou polyesterových oděvů za účasti nádenické práce lidí v asii.

Když máte dobré oko, ulovíte skvělé kousky!

Jako třeba nedávno já :-)
Moje přítelkyně mě zavedla do sekáče, který byl přesně takový, jaký by podle mě měl být. Hezký, čistý … a zbožího tak akorát. Nemám totiž ráda ty „natřískané“, přeplněné prázdné místnosti, kde jsou oděvy napresované na štendrech tak, že když se vám jednu podaří vyndat, tak ji už zpátky nevrátíte a z ramínek shodíte deset dalších. Tohle udělám dvakrát, třikrát a odcházím. Na to nemám nervy.

No a já v tom zmiňovaném objevila překrásný saténový topNext„, hedvábnou starorůžovou halenkuDorothy Perkins“ a jako třešničku na dortu koženou taštičku Marc Jacobs.
A u té se ještě na chvíli zastavím. To je přesně ta věc, kvůli které má smysl chodit do sekáčů. Věc, která je kvalitní, nadčasová, značková, které léta neubírají na kráse. Taková, jakou bych si za normálních okolností nemohla finančně dovolit. Taková, která v sobě nese „luxusní energii“.

A jaké indicie napoví, že se jedná právě o takový druh zboží?

marc jacobs s popisky

A uvnitř kabelky:

marc jacobs 2 s popisky

Takže, sekáče ano, ale chce to vybírat pečlivě. Protože:

  • nízká cena svádí k větším nákupům bez přemýšlení
  • nemá smysl hromadit věci, jen protože jsou levné
  • název (třeba Hrabárna ..), kvalita, zápach a celkový dojem z obchodu mi někdy přijdou lehce pod lidskou důstojnost
  • a v poslední a přesto v neposlední řadě je dobré myslet na to, že každý kousek v sobě nese něco z energie předchozího majitele.