Už nikdy špatně vybraný make-up!

Make-up je věc skvělá, ale jeho výběr bývá velmi komplikovaný. Odstíny a konzistence jsou různé, rozdíly mezi nimi jsou během vybírání často nepatrné ale na vaší skutečné pleti potom velmi markantní!

Tak tedy:

  • Make-up nikdy nezkoušíme na ruku, ani na vnitřní zápěstí. To je rada už dnes přežitá. Zkoušíme pouze a jedině na obličej.
  • V obchodu ho ale nezkoušejte. Světlo je tam naprosto zkreslující. A nenechte se ani přemluvit prodavačkou k tomu, abyste si s ním vyšla ke dveřím nebo ven z obchodu. Nejlepší možností je vyzkoušet si ho v klidu doma. A vlastně možná více než o světlo, jde o ten klid. Během nakupování býváme často napjaté, ve stresu a v nepohodlí. Naše rozlišovací a rozhodovací schopnosti jsou omezené.
  • Můžeme taky poprosit prodavačku o vzorek v sáčku. (Nenatrhávejte ho, ale propíchněte jehlou. Ven se dostane a nevyschne vám.)
    Vzorek je ideální možnost, ale …. Ale někdy se stane, že se prodavaček v obchodě nedovoláme. Anebo vzorky od všech make-upů, které chceme vyzkoušet, pravděpodobně nebudou mít. Takže nakonec sklouzneme k tomu, že koupíme právě ten, od kterého jsme vzorek zrovna dostali nebo nekoupíme žádný a jsme zase na začátku.

Můj tip:

Můj tip je jednoduchý a naprosto nezávislý na vzorcích a asistenci prodavaček.
Nosím s sebou malinkou krabičku, do které si vzorky make-upů naberu z testerů. Vždyť v obchodě může být každému jedno, jestli si ho vytlačíte na ruku do krabičky.

Najděte doma malinkou krabičku (od pastilek, léků …) – jakoukoliv malou krabičku, která se dá uzavřít. Prostě něco malého, kam se pár vzorků vejde. Doporučuji raději hranatou, protože v kruhové dózičce nepoznáte, odkud jste začínali. Vzorky make-upů nanášejte v nějakém systému, ať pak doma víte, co si zkoušíte. Například od nejsvětlejšího, podle abecedy anebo si názvy někam poznamenejte (na papírek, do mobilu).

_DSC1310

_DSC1325

A doma si pak v klidu všechny vyzkoušejte. Doporučuji postupně. S každým jednotlivým druhem je třeba se trochu sžít. Naneste ho na celou tvář, nejen na jedno místo. Vezměte zrcadlo a vyjděte s ním ven. Pozorujte váš obličej jako celek. Neřešte samotný make-up, nepřemýšlejte o něm. Nehleďte na to, jestli je světlý či tmavý. Dívejte se na sebe a hodnoťte, jestli se sama sobě líbíte či nelíbíte. Sledujte i to, jak budete vypadat za hodinu, za dvě …

Od té doby, co tento způsob výběru používám, tak s make-upy nechybuji. A můj poslední, který jsem si koupila je Skin Luminizer od Max Factor. Není hutný, dobře kryje a pleť opravdu rozjasní. (Jeho složení tedy není úplně ideální. Max Factor rozhodně není žádná biokosmetika, ale nemůžeme pořád dělat jen to, co je zdravé :-)
_DSC1399