O špercích a taky o porušování pravidel

Outfit: O špercích a taky o porušování pravidel

Jak posměšně říkala šéfredaktorka Miranda Priestly (Meryl Streep) ve filmu Ďábel nosí Pradu: „Květiny na jaře … ach, jak originální!“ … tak se já přidávám: „Perly k elegantním šatům … jak originální!“

Ono vlastně ani tak nejde o originalitu, ale o DOJEM! (I když dojem a originalita mají k sobě hodně blízko.)
Když totiž poskládáte věci k sobě systémem „svůj k svému“, „hlavně aby to ladilo“, pak můžete velmi snadno docílit nudného celkového dojmu. Nebo dokonce ještě hůře! A co může být horšího než nuda? ….. VĚK! Ano, pozor na to – sladění a přílišná elegance přidává léta!

A stejně tak – naopak …

Zkombinujete-li khaki military bundu s tričkem s potiskem a s martenskami, můžete působit dokonce až jako nesoudná přerostlá anarchistka. Ale nahradíte-li tričko klasickou bílou košilí … už je to mnohem lepší. A pokud to celé korunujete pravými perlami nebo nevšedním zlatým šperkem, můžete být za módní ikonu vašeho města.

Ještě k perlám …

Nekupujte umělé – ale přírodní. Jejich vzhled je nesrovnatelný! A nenechte se mýlit, perly vůbec nemusí být až tak drahé. Hledejte perly říční, které jsou ve velkém pěstované na farmách. Zkuste hledat třeba na Fler.cz.

_DSC2332

_DSC2348

_DSC2349

A teď trochu … nekonvenčnější šperk …

Na špercích mě nesmírně láká, když jsou jednoduché, když nepřebíjejí vaši osobnost, ale přesto v celé té své jednoduchosti mají něco zvláštního … Něco neobvyklého, něco co je jinak, nějaký rafinovaný detail … Prvek, který působí jemnou sílou, které těžko odolat.
Nakoupila jsem ve svém životě příliš mnoho výrazných šperků, abych po letech zjistila, že ty nejpůsobivější, nejoblíbenější a nejčastěji nošené, jsou právě ty nejjednodušší. A tento pozlacený 14-karátovým zlatem je přesně ten případ. Objeven ve zlatnictví Eppi. (Eppi.cz)

_DSC2369

_DSC2374

_DSC2386

_DSC2401

 Šperk Eppi.cz
Foto: Blanka Winterová