Jak už nikdy nezažít tohle: Stojím u pokladny a panikařím, že nemám peněženku!

Dříve jsem to prožívala často. Chci platit, otevřu kabelku a nemůžu najít peněženku. A začala jsem hned vyšilovat: „Kde jsem ji ztratila … Kdo mi ji ukradl?“

Ale to bylo …. Dneska už je to jinak! A to jen díky malé vychytávce v řádech korun. A tou je …. rolnička.

_DSC2428

Viděla jsem ji před pár lety u jedné zákaznice, když jsem měla kamenný obchod. Platila a vytáhla z kabelky cinkající peněženku. Okamžitě mě to nadchlo. Je to geniálně jednoduché!

Existují samozřejmě různé ověsy a přívěsky na kabelky, klíče a možná i přímo na peněženku, ale ty mi přijdou nepřiměřeně velké, objemné nebo hodně cinkrlátkové. Nikdy mě vlastně ani nenapadlo si je pořídit. Buď byly příliš drahé nebo příliš zdobné nebo infantilní … prostě zbytečné. A když už se mi nějaký líbil – vzpomínám na jeden hodně kreativní se střapci, tak jsem se zase bála, že se stejně musí brzy rozsypat, ušpinit, roztrhnout … a za ty peníze je to prostě nepraktické. A taky mi jejich cinkání nepřišlo dost zajímavé ..

Ale rolnička je něco docela jiného. Je to věcička, která je malá, levná, skladná a hlavně má krásný zvuk! Možná v tom vnímám ještě další rozměr – spojitost s vánoci. Prostě cinkání rolniček je příjemné a milé. A přitom je to zvuk dostatečně jasný, výrazný a rozpoznatelný. A to natolik, že kdyby vám peněženka měla vypadnout nebo vám ji měl někdo tahat z kabelky, tak to nepřeslechnete.

Rolnička je pro mě věc, která má neskutečný poměr ceny a výkonu. Za dvacku už nikdy žádné nervy :-)

_DSC2439