Jíl ještě jednou … tentokrát jako skvělý SUCHÝ ŠAMPON!

Užitečnosti jílu jsem se věnovala v předchozím článku. A přesto bych ho ráda bych zmínila ještě jednou. Tentokrát nepůjde o jíl marocký (na mytí vlasů), ale o jíl jemný. Nazývá se různě … jemný, ultrajemný, francouzský, zelený … Seženete ho samozřejmě na internetu, ale i v dobře zásobených natur apatykách, bio kosmetikách a v prodejnách zdravé výživy.

Je prostě všestranný

Je to jemný prášek, který po rozředění vodou funguje skvěle jako čistící maska a to díky schopnosti absorbovat toxické látky z pokožky. Kromě zánětlivé pleti také vyrovnává pleť citlivou, ošetřuje suchou, zlepšuje stav pleti zralé a zmírňuje pigmentové skvrny. Dává se také jako obklad na bolestivá místa – šíje, páteř i krk. Používá se i vnitřně pro své čistící a detoxikační účinky.

Kelímek poslední záchrany

Já ho mám odsypán v prázdném kelímku od krému a je vlastně součástí vybavení mé kosmetické tašky ať cestuji kamkoliv. Nahradí totiž skvěle čtyři výrobky a jeden z nich dokonce předčí:

  • pastu na zuby
  • ústní vodu
  • mýdlo (tělo i obličej)
  • suchý šampon

_DSC9121Zvláštní zmínku bych ráda věnovala jílu jako suchému šamponu! Klidně zapomeňte na všechny ty chemistry spreje a beze strachu ponořte konečky prstů do nádobky s jílem. Ale jenom malou vrstvičku, spíše nepatrnou vrstvičku, prostě jen tak „pomoučněte“ prsty a pak si jimi zajeďte do vlasů až ke kořínkům. Pořádně provzdušněte, ať se jíl dostane všude.
_DSC2751

_DSC2761

Jíl během pár vteřin skvěle stáhne mastnotu a navíc vytvoří objem. Když dobře promnete a pak zlehka pročešete, tak se nemusíte bát, že by vám zbytky jílu zůstaly ve vlasech.  Je to prostě skvělé, rychlé, levné, šetrné a přírodní řešení!
A to je vše. Pro dnešek :-) Miluji jíl!