Hromadila jsem spousty časopisů a bylo mi líto je vyhodit!

Hromadila jsem spousty časopisů ...

 

Za prvé:
Za tou horou časopisů jsem vždycky viděla peníze. Když totiž máte jen deseticentimetrový štos magazínů typu Elle, pak v tom máte tisícovku.

Za druhé:
Když máte velký dům (jako já), pak vás prostor tolik netrápí. Ale to je jen zdánlivá výhoda. Tím že máte spoustu místa, tak tím pádem hromadíte spoustu věcí. A kapka ke kapce … a džbán přeteče. A ve velkém domě se toho nakupí tolik, že se z toho nakonec můžete zhroutit.

A dost:
A v jednu chvíli jsem řekla Dost! Už nebudu nic hromadit, budu redukovat, redukovat, redukovat … Budu prostě vyklízet! A tak jednoho dne přišla nemilosrdně řada i na moje časopisy.

Brala jsem jeden po druhém a přitom mě napadlo:
už je nikdy nebudu skladovat, ale vždy když je pročtu, tak z nich jednoduše vytrhnu, vystřihnu to nejzajímavější a někam si to založím.
Což se po čase ukázalo jako skvělý nápad. Vytvořila jsem si několik sešitů a šanonů a vždy když si na něco vzpomenu, tak to mám hned po ruce.

Tady jsou desky s pákou (nebo jak se tomu vlastně říká), kam zakládám „jen tak hala bala“. Zaujme, vytrhnu, nazvednu, vložím a přitlačím. A je to.
Je tam vše, co mi v danou chvíli přišlo zajímavé: móda, tipy na zboží či obchody, účesy, recepty, inspirující články nebo třeba i jen hezká fotka.

Dalším formou mé archivace je prosté a školácké vystřihování a nalepování. Kromě výsledného efektu, že máte vše pohromadě, je celý proces s nůžkami a lepidlem i kreativní, výrazně uklidňující až by se dalo říct terapeutický :-)

A sofistikovanější způsob mého zakládání je tento šanon. Ten už není jen tak nahodilý, ale výstřižky v něm založené, jsou vlepené na bílých papírech a v průsvitných deskách a vše má svůj pevný řád.
Samozřejmě, že to dá trochu práci, ale výsledek je úžasný. K šanonu se často vracím a ráda si ho prohlížím. A troufnu si říct, že mít svou inspiraci v přehledném archivu a pod kontrolou, je báječné. Vřele doporučuji!
A co že v tom šanonu je? …. Móda … samozřejmě :-)

Ps. stohy časopisů můžete pochopitelně využít i jinak … ale já dávám přednost tomu předchozímu: přečíst, vytrhat, uložit a zrecyklovat. (Ale díky tomu, že jsem si před časem vystřihla z časopisu také tuhle fotku, tak vás teď můžu inspirovat.)