Čím více poznáte svůj styl, tím více se osvobodíte (o což dnešní svět nestojí!)

Už jenom tím, že poznáme svoje správné barvy, tak nám výběr přestane komplikovat až 80 % zboží v obchodech. A co teprve, když i přesně víme, jaký typ oblečení nám sluší co do proporcí postavy a zejména, co do našeho stylu!

Každé z nás totiž nejvíce sluší tři, čtyři barvy.


Příklad:

„Jemný“ zimní typ. Má velký kontrast pleti k vlasům a duhovky k bělmu.
Slušivé barvy: zapudrová růžová, fialová, šedá a antracitová.
Postava typu hruška: menší prsa, útlý pas, širší boky a stehna.
Styl: ležérní.
Takže výslednou podmnožinou všech tří kategorií (barvy, postava a styl) jsou: úzké svršky, pleteniny, kašmír, roláky, projmuté košile, široké kalhoty, nízké boty, jednoduché, spíše větší kabelky, decentně pánský styl.
Indicie v tomto případě jsou: uvolněnost, nenucenost, kvalita, jemnost, hloubka, nadčasovost, pobledlé, oprané tóny.
Už nikdy tyto zbytečné nákupy: oděvy v ostrých, křiklavých barvách, hluboké výstřihy, halenky a šaty s výraznými vzory, romantické halenky, beztvaré svršky, trička s flitry, se zvířecími vzory, malé kabelky s krátkým uchem přes ruku, levné koženkové kabelky, nápadná bižuterie, boty na vysokém podpatku …

A tím, že tohle všechno poznám a pochopím, tak už se pak nikdy více nenechám zmást. Už mě nikdy neovlivní televize, módní poradny v časopisech, nové trendy, kamarádky, maminky, e-shopy, výdejny radosti, slevy v obchodech …

Věci, které nenosíme a které nám zaplňují šatník, jdou až do tisíců (plus kabelky, boty, bižu …)

nenosene veci blog

♦♦♦

Vraťme se ale k „šedé dámě“ …

Ta může mít tedy ve svém šatníku místo desítek kusů nevhodného oblečení různých stylů a barev, které nenosí a neumí zkombinovat, například toto:

– bílou a šedou košili
– několik málo triček různých délek rukávů
– tři kašmírové svetříky (šedý, růžový, antracitový)
– dvě antracitové saka (jedno lehké, druhé teplejší vlněné)
– šedé a černé kalhoty
– jedny nebo dvoje rifle
– jedny pouzdrové šaty
– dvě sukně do A (jednu letní, jednu zimní)
– jeden kvalitní vlněný kabát
– klobouk

satnik

Přehledný, minimalistický šatník o dvaceti kouscích, z nichž každý může být tím pádem kvalitní a dražší. A proč by ne? Místo šesti svršků za 500, které nepřečkají více než tři vyprání, jeden za 3000,-. To jsou jednoduché počty.

♦♦♦

A s novým šatníkem se dostaví pocit obrovské jistoty. Jistoty, která vychází z přesvědčení, že přesně víte „kdo jste“ a tím pádem, co vám sluší!
No a jako bonus přijde ještě jeden nečekaný pocit. A to právě ten nejdůležitější!
Pocit získané svobody … jejíž ztrátu jsme si předtím většinou ani neuvědomili.

Dnešní svět totiž nestojí o svobodné lidi, kteří přesně ví, že jim sluší čtyři barvy a čtyři střihy. Protože čím méně jsme svobodní, tím více jsme manipulovatelní. Dnešní doba potřebuje nevědomé a zmatené ovečky, které neví čí jsou a zakoupí tím pádem vše, co se jim ukáže. Všechny barvy, všechny střihy, všechny styly …