Trápí vás (jako mě) vybočený palec?

Já ho měla odjakživa. Kam jen moje vzpomínky sahají, tam vidím svůj vybočený palec neboli odborně halux. Na levé noze ho mám trochu, na pravé hodně. Nikdy jsem kvůli němu nemohla mít vysoké podpatky. A bylo mi to líto! Chtěla jsem je nosit. Občas jsem si nějaké pořídila, ale na více než na dvě hodiny jsem to nedala.
Ale poslední rok, dva … mě tento vybočený kloub bolel i bez podpatků. A tak jsem se začala zajímat. Objednala jsem si na internetu různé pomůcky – bandáže, vsadky … ale buď mě obtěžovaly nebo byly ohavné nebo mi z prostoru mezi prsty vypadávaly a nebo se spolu s nimi objevily další potíže. Takže jsem je skoro vůbec nenosila.

halux
A pak jsem v prodejně zdravotních potřeb objevila tento jednoduchý, levný a velmi nenápadný korektor. Stál 66,- korun.

Je měkký, gumový a na noze není příliš vidět. Nasadíte ho na palec a druhý prst. A výplň přesně a příjemně sedne do prostor mezi ně. A tím se vám vybočený palec oddálí a šetrně vrací do své správné polohy. Nosím ho celý den a vůbec o něm nevím. A dokonce si díky němu můžu dovolit i podpatky. Samozřejmě ne žádné vysoké jehly, ale takové ty normální, slušivé a klidně až osmicentimetrové dám i na běžné denní nošení. Což bylo předtím naprosto nemyslitelné. Dříve bych prožívala takovou bolest, jako kdyby mi do kloubu zabodávali ostrou jehlu.

Můj palec v normální poloze
Můj palec v normálním směru s korektorem. Vybočený kloub sice zůstává, ale nezhoršuje se to. A hlavně to nebolí.
A tady je vidět moje upravená noha pouze jedním tahem ve Photoshopu. Od té doby, co s ním pracuji, nevěřím reklamám.
A tady je vidět moje upravená noha pouze jedním tahem ve Photoshopu. Od té doby, co s ním pracuji, nevěřím reklamám.

Korektor nosím skoro rok, takže už můžu ledacos vyhodnotit a porovnat s reklamou, která na mě pravidelně vyskakuje na internetu všude, kam vkročím. A tvrdím:

  • Nevěřím, že se mi kloub vrátí do ideálního stavu.
  • Nevěřím fotkám, kterými to v reklamách dokazují. Na stlačení kloubu stačí jeden tah ve Photoshopu (viz moje fotka).
  • Jsem vděčná za to, že se mi to nebude zhoršovat a také že s korektorem můžu nosit podpatky.

A přidejte ke korektoru ještě dvě činnosti:

  • S chodidlem trochu cvičte. Třeba ráno při čištění zubů chodidlo různě rolujte, stáčejte, ohýbejte, zvedejte prsty a pokládejte. Hoďte si na zem ponožku a pokoušejte se ji chodidlem nadzvedávat.
  • A večer si dopřejte masáž. Stačí trocha oleje a chodidlo jednoduše mněte, kruťte, masírujte, vytahujte palec ven.

Není to žádná věda. Dělejte, co umíte a co vás právě napadne. V podstatě jde o to – nenechat chodidlo v nečinnosti a jen přihlížet jeho zhoršující se deformaci.

A ještě poslední věc. Dozvěděla jsem se, že z psychosomatického hlediska vybočený palec znamená, že v životě jdeme až trochu násilně sami proti sobě. Myslím, že stojí se nad tím trochu zamyslet :-)

Děkuji za pozornost.