Už vím, proč byla tak dlouho zima? Protože jsem ještě neoblékla svůj nový leopardí kožich!

Už vím, proč byla tak dlouho zima?

Málokdy si stěžuji na počasí. Ale letos už jsem začínala být trochu naštvaná. A vrcholem toho byla středa 27. dubna dopoledne, kdy jsem se chystala odjet a opět jsem musela sáhnout po zimní bundě. Bylo totiž 5 stupňů.
A jak tak pobíhám po bytě, co si ještě vzít s sebou, zabrousil můj pohled na leopardí kožíšek, který jsem si koupila na podzim a ještě jsem ho dosud neměla na sobě! A vtom odněkud vyskočila myšlenka: „Možná máš dneska poslední příležitost si ho vzít na sebe, než začne opravdové teplo!“ A tohle vysvětlení se mi hodně zalíbilo a vše bylo tím pádem objasněno.

„Ano, už vím, proč ještě neskončila zima, proč je pořád tak hnusně. Je to proto, že jsem dosud neměla na sobě svůj nový leopardí kožich!“ Já na zimu nadávám a ona je vlastně tak hodná. Pořád mi ještě dává šanci! (Nevím, jak k tomu tedy přijdou ostatní lidé, kteří při tom čekání na jaro kvůli mě mrznou :-)

A tak na něj koukám, jak tam chudák smutně visí a čeká na svou příležitost. (Leopardí kožich totiž může být šťastný, jen když bude vidět, jen když ho majitelka bude nosit!) A je úplně jedno, jestli je pravý nebo umělý. Jde totiž o jeho energii.

Já se do leoparda zamilovala, když jsem viděla tuhle fotku v jednom starším katalogu.

A když něco opravdu chcete mít, tak se vám většinou podaří to sehnat. Objevila jsem velmi podobný – nenošený, z druhé ruky – značky Amisu – tedy New Yorker. Což není žádná super kvalita, ale v podstatě je hodně vydařený. Vypadá velmi stylově a autenticky. A to je u leoparda důležité!

A jak se u výstředních věcí často stává, že jste z nich nejprve velmi nadšené, ale nakonec vám nenošené visí doma ve skříni, tak se stalo i mně. Krátký širší kožich s tříčtvrtečními rukávy není totiž příliš praktický. Polovinu roku je vám v něm zima a druhou polovinu roku vedro. A když už se objeví těch pár dní někde mezi tím, tak jsem zase na něj neměla dost odvahy! Ale úplně nazmar nepřišel. Používám ho ve svém stylovém poradenství.

Leopardí vzor v takovém celoplošném rozsahu jakým je kožich je totiž úžasný detektor našeho stylu. Ta která ho nedá, nemůže být diva nebo hvězda !  

Ale nenechte se mýlit, ještě jsem nepotkala ženu, ještě žádná taková ke mě na poradenství nepřišla, která by řekla: „Jasně, leopardí kožíšek doma mám a běžně v něm vodím děti do školky.“ Tyto dva výrazné styly (diva, hvězda) bývají v nás velmi často potlačené, zadupané … prostě velmi hluboce skryté.

Většinou to ženy o sobě vůbec netuší a objevují to až na konzultacích. Testujeme, přikládáme, zkoušíme různé kousky a často dojde i na leoparda. Pokud ho přes klientku přehodím a ona v něm vyroste, zvedne jí energii, tak je to pro ní to pravé. Ale pokud do něj zapadne, zabředne a vypadá jak holčička, která si ho tajně půjčila od maminky ze skříně a ještě do něj nedorostla (a je jedno jestli je holčičce dvacet, třicet, šedesát …), pak to jistojistě není její styl.

Leopardí kožich je jeden z nejtěžších kalibrů. Podobně, ale o něco méně silně, se to má s overalem. Říká se, že na něj potřebujete štíhlost a výšku modelek. Já bych tento názor poopravila: Ano, je pravda, že potřebujete výšku, ale často bývá výška osobnostní mnohem vyšší než výška tělesná!“

Takže co …? Noste cokoliv, ale hlídejte si, aby věci byly v souladu s vámi!

A jak to dopadlo s mým leopardem? Dobře! Oblékla jsem ho a v ten den zima skončila. Ve čtvrtek už bylo hezky. Sice jsem cestou naší vesnicí od domu k zastávce autobusu, vzbudila leopardem asi mírnou pozornost, ale o to snad u věcí typu leopard taky trochu jde, ne ? :-) Protože co si budeme nalhávat, v Čechách ještě pořád nikomu nevadí tlustá bába v legínách a krátkém tričku, špinavý chlap v montérkách, ale upravená žena v leopardím kožichu, to je neodpustitelné! Co si ta fiflena o sobě myslí? :-)
Bohužel ..

Děkuji za vaši pozornost!