Jak se to má s legínami?

Jak se to má s legínami?

Legíny jsou návykové. Jakmile se do nich jednou navléknete, můžete se v tom okamžiku stát obětí závislosti. Jejich největším bonusem je to, že jsou pohodlné. Na rozdíl od sukní a kalhot, vlastně v podstatě od všeho ostatního, nikde nic neškrtí, nic netlačí, snadno trefíte velikost … a když ne, tak se to prostě poddá.

Druhým bonusem, pro které jsou legíny oblíbené, je pocit, že v nich nohy vypadají štíhleji. Což je dojem sice teoreticky pravdivý, ale prakticky velmi klamný. Sice vám nohy obepnou a nikde žádný centimetr nepřidají, ale na druhé straně zase ukážou vše! Bez milosti! Přiznají prostě jakoukoliv chybičku. Prozradí vaše nohy do „X“, vaše nohy do „O“, masivnější kolena, bochníčková stehna, ne příliš štíhlé kotníky … a nedejbože třeba i svěšený zadek!

Dobrou zprávou ovšem je, že se ze závislosti na legínách můžete vymanit v jednom jediném okamžiku!  Což je u jiných závislostí v podstatě nemožné. Já jsem sama byla jeden čas „obětí legín“, takže vím přesně, o čem mluvím. A tím okamžikem, kterým jsem se ze závislosti na nich osvobodila, byl krutý moment, kdy jsem se zahlédla na fotce. Moje nohy, o kterých jsem si dosud myslela, že jsou vcelku štíhlé a sportem vypracované, nevypadaly vůbec tak úžasně. Ba právě naopak!
Moje doporučení tedy zní: „Pokud nemáte dokonalé, dlouhé a štíhlé nohy, tak nošení legín pečlivě uvažte. Nebo lépe – odložte je jen na nejnutnější příležitosti a na sport. A místo nich si pořiďte dobře střižené a padnoucí kalhoty.“ 

A abych vás nenechala v pocitu, že něco zakážu a nenabídnu řešení, připravila jsem malou ukázku těch nejlichotivějších náhrad. V podstatě jde vždy o to zachovat štíhlou siluetu, zlehka kopírovat linii nohou a třeba i použít některý z prvků, který nohy prodlouží. Využijte široké nabídky trhu a technologií textilu a určitě objevíte takové, které budou pružné, měkké a pohodlné.
Nejuniverzálnějším a nejlichotivějším střihem vždy bude úzký (straight) střih. Ten se totiž k vašim nohám bude chovat stejně příznivě jako legíny, ale na rozdíl od nich vaše nohy krásně „zaobalí, zacelí, uhladí“, skryje bochánky, celulitidu a další nedokonalosti stavby vašich nohou. A díky rovné, tzv. cigaretové linii vytáhne vaše nohy do nečekaných výšek.

V obchodech tyto kalhoty poznáte podle toho, že šířka nohavic dole bude zhruba stejná jako dole na stehnech (nebo minimálně na kolenou).
(Pozor na slimky! Ty mohou díky úzkým nohavicím v oblasti kotníků například opticky zvětšovat stehna, boky a chodidla. Ale to až zase někdy příště.)

Dalšími lichotivými prvky u kalhot jsou:

  • vysoký pás
  • cokoliv svislého – švy uprostřed stehen nebo ošoupaná delší místa ve středových partiích, boční lampasy nebo jemné, opět svislé proužky po celých kalhotách
  • a samozřejmě vzhledu nohou neskutečně prospívají vyšší podpatky nebo platformy.

kalhoty misto legin

 

A pokud se nošení legín opravdu nehodláte zříci, pak nabízím jednoduché pravidlo, které by mělo viset ve zlatém rámečku v každé skříni:

Legíny noste jen k takovému outfitu, ke kterému byste místo nich mohla obléci punčochy.
Legíny nejsou v podstatě ničím jiným!
Oblékla byste tedy punčochy k tričku do pasu?
Asi těžko … :-(

Děkuji za vaši pozornost a přeji vám nejen krásné dlouhé nohy, ale i báječný první letní den!