Nedocenitelné kouzlo průhledné kosmetické tašky

Mám ráda jednoduché, dalo by se říci až zdánlivě nepatrné a zanedbatelné rady, které navzdory tomu dokáží významně ulehčit život. Takže dnes bez velkých slov a dlouhých řečí …

Nedávno jsem byla v drogerii a dle své rady v tomto článku jsem chtěla vyzkoušet rozjasňovač. Zalovila jsem tedy v kabelce pro kosmetickou taštičku. A v ní jsem začala hledat malou stříbrnou krabičku, do které bych si vytlačila trochu rozjasňovače z testeru, abych si ho mohla vyzkoušet doma v klidu a na denním světle – ne pod umělými zářivkami v drogerii.

Ale ať hledám, jak hledám … krabičku nevidím .. Převracím věci v taštičce tam a zpět, zas a znovu, ale nacházím jen všechno ostatní … rtěnku, zrcátko, ibalgin, sponku, kapesníčky, kapky, voňavku, gumičku,  … ale ne to, co právě hledám. Jsem naštvaná. Proč to s sebou všechno tahám, když to pak stejně nemůžu najít?! Vzdala jsem to! Čert vem rozjasňovač. Nechám to na příště …

A objevila jsem …

A jak tak dál procházím obchodem, můj pohled upoutá regál s kosmetickými taštičkami a neceséry. Ani nevím proč, žádný jsem nepotřebovala, ale začala jsem si je prohlížet …
A najednou jsem ji uviděla! Kosmetickou taštičku, která byla vyrobena z pevného síťovaného nylonu a byla … celá průsvitná!
Ano, to je ono! Tohle potřebuji. To je to pravé! Taštičku, kterou prohlédnu z venku a hned přesně uvidím, kde se právě hledaná věcička uvnitř nachází!

Koupila jsem ji a okamžitě do ní všechno přeskládala. A jsem nadšená!

A pokud i vy máte podobný problém jako já – respektive – pokud potřebujete ke svému každodennímu životu s sebou nosit spoustu drobností, tak neváhejte a vyměňte svoji taštičku za průsvitnou.
A uvidíte :-)

Ano, tohle všechno s sebou tahám. Jsem už taková, neumím se bez toho obejít.

„Co když se budu potřebovat přelíčit, co když na záchodě nebude toaletní papír, co když náhle přijde bolest hlavy, co když si budu něco potřebovat zapsat, co když budu mít suché ruce, co když přijde menstruace dřív, co když si budu potřebovat sepnout vlasy, co když přijde úzkost …“

Obdivuji ženy, které nosí kabelku menší než moje kosmetická taška. Kam pak dají diář, sluneční brýle, dioptrické brýle, deštník, peněženku, mobil …?
Také bych ráda byla svobodná jako pták a nezávislá na věcech. (Můj manžel například nosí jen peněženku a tu dá do kapsy u košile. Jak mu závidím!)

Také jsem se několikrát pokoušela udělat velký a nekompromisní úklid … Ale vždy to proběhlo podle stejného scénáře: vysypu všechny věci na stůl a postupně zpět vkládám opravdu jen to nejnutnější!! Ale vždycky je výsledek takový, že ať se snažím, jak se snažím, vše stejně postupně vracím zpět a jako jedinou věc, kterou shledám jako nepotřebnou je třeba jen pérko do vlasů. „No, tak to mě zase tolik nevytrhne! To pérko moji kabelku nezatíží!“ Usoudím … a vhodím ho tam zpět.

A jsem tam, kde jsem byla. Kabelka i kosmetická taška jsou plné stejně jako předtím … No, co s tím nadělám … když to všechno opravdu potřebujete s sebou tahat, tak pak není co řešit!