Tak jsem se zamyslela: nad inspirativními příběhy dvou zmrzlinářů od nás z Tuchlovic!

Mám jangové myšlení a za vším vidím byznys. Jsme třeba na horách, kupujeme si párek v rohlíku a já už přemýšlím, kolik že se jich asi denně prodá a jaký je to „vejvar“ – mít kiosek přímo na sjezdovce a jestli by nestálo za to, se tam na zimu přestěhovat a otevřít si tam konkurenční :-) (Tedy že by manžel vařil a já to koordinovala z lyží a s kelímkem svařáku v ruce.)
Chci tím prostě říct, že cokoliv se kolem mne děje, hned to sleduji a rozebírám. Mám prostě ráda úvahy o podnikání, o prosperitě a také o energii peněz. (Napsala jsem třeba e-book o tom, jak úspěšně prodávat na Fleru.)

Příběhy dvou zmrzlinářů

Jen pár metrů od mého domu se rozehrály dva inspirativní podnikatelské příběhy.
První příběh možná znáte – legendární tuchlovická zmrzlina 2AD. Mám totiž pocit, že tuhle zmrzlinu zná v Čechách snad úplně každý. Sotva otevřu noviny, časopis o vaření, tak narazím na rozhovor s úspěšným majitelem této značky. Vzpomínám si, jak před pár lety u nás v Tuchlovicích začínal. Všichni si tehdy říkali: „Otevřít obchod jenom se zmrzlinou uprostřed vesnice? Když už tady na náměstí máme cukrárnu? No uvidíme, jak se mu bude dařit!“ A jak čas plynul, začalo se mu dařit až tak dobře, že se kolem jeho obchodu dalo jen stěží projít, protože byl neustále obležen desítkami zákazníků, kteří se odtud vinuli dlouhou frontou ještě několik metrů ulicí. Zkrátka, dopracoval to tak, že do Tuchlovic za ním jezdili lidé z dalekých koutů republiky, zásobuje zmrzlinou nejlepší restaurace, píší o něm v tisku a nedávno si otevřel provozovnu v centru Prahy.
Ale letos na jaře se od nás z provozovny odstěhoval. Našel si novou – a to v ještě větší díře než jsou Tuchlovice.

Uvolněné prostory ale nezůstaly dlouho prázdné. Pronajal si je – také – zmrzlinář ŇamŇam, který má s prodejem zmrzliny dlouholeté zkušenosti. Velice brzy prostory útulně zabydlel. A já byla zvědavá, jak to bude dál …  Zdali naváže na závratný úspěch předchozích provozovatelů. A dnes se píše 30. srpna, letní sezóna pomalu končí a já musím bohužel zkonstatovat, že vždycky když jdu nebo jedu kolem (což je několikrát denně), tak tam víc než jednoho člověka nevidím. Spíše je tam prázdno … !?

Stručně z pohledu všímavého zákazníka:

  • Úspěšná 2AD měla otevřeno jen polovinu týdne a to ještě jen odpoledne.
  • ŇamŇam má otevřeno – jak se hezky česky říká „od nevidím do nevidím“. A ještě ve svých letácích upozorňují, že v případě zájmu mohou pracovní dobu dále upravovat ….
  • Zmrzliny obou výrobců si jsou velmi podobné – chuťově vynikající a srovnatelné.
  • ŇamŇam má navíc zajímavý doplňkový sortiment – domácí limonády, víno, nápoje, koláče, quiche, makronky …
  • ŇamŇam dbá na propagaci (stránky, letáky). Svůj produkt a lásku ke zmrzlině zákazníkům vysvětluje. 2AD nepropagovali a ani nikomu nic nevysvětlovali.
  • Název zmrzliny ŇamŇam není sice nic světoborného, ale na rozdíl od názvu 2AD je přímo excelentní.
  • Nepřehlédnutelný fakt – druhý nájemce měl po předchozí 2AD již cestu výrazně „ušlapanou“. Obsadil prostory, kam již byli zákazníci za zmrzlinou naučení chodit.

Co tím chci říct?

Tento případ mě prostě fascinuje. Jak je ten svět podnikání zvláštní a nepředvídatelný. Jeden a ten samý prostor, stejný sortiment, vše si je zdánlivě velmi podobné. A pokud už jsou nějaké odlišnosti, tak spíše ve prospěch toho druhého nájemce ….
A přesto výsledek tolik rozdílný! První zažívá nečekaný, až by se dalo říci, téměř neadekvátní úspěch a druhý … nic moc extra :-(

Díky zmrzlinářům jsem byla „v přímém přenosu“ svědkem toho, že v podnikání není nic nemožné a že i tam fungují různé vlivy „mezi nebem a zemí“, které se nedají dopředu vykalkulovat. Přestože prognózy a marketingové plány mohou hovořit příznivě, tak se v praxi úspěch vůbec nemusí dostavit a právě tak naopak …

Ale co je opravdu potřeba …

Zkrátka se ukazuje, že úplně neplatí vše, co se říká, učí a píše. Po letech podnikání a sledování si troufám tvrdit, že více než marketingový elaborát je totiž potřeba tohle: naprosto a bezvýhradně věřit svému produktu nebo své službě! 
Je třeba být bytostně přesvědčen, že nikdo jiný než vy to lépe neumí. Váš produkt musí být vaše srdcová záležitost. Musí vás to bavit a musíte věřit ve svou kvalitu. Víra je mocná síla, která pak dá do pohybu velkou energii a přihraje vám do vaší životní cesty jen ty správné lidi a situace.

A když to na samý závěr hodně přeženu, tak si klidně umím představit i takovou blbost, že se někdo může stát veleúspěšnou kadeřnicí pro Barbíny, která bude mít otevřeno jen v úterý a v dubnu. Podmínkou ovšem je, že bude skálopevně přesvědčená o tom, že česat a natáčet vlasy panenkám, je to pravé životní poslání.
Na rozdíl třeba od situace, kdyby se tato žena nechala svým partnerem uvrtat do velmi reálného a čísly podloženého nápadu, že když už chce podnikat, tak ať si radši otevře železářství, protože to v celém širokém okolí chybí.