Když se vám něco přestane líbit, tak to změňte!

Když se vám něco přestane líbit, ...

Vůbec se nejedná o článek s duchovní tématikou typu „změňte svůj život“. Je to mnohem prostší. Jde o věci. O boty, oděvy, šperky …
Změnit věci – respektive drobnosti je totiž mnohem jednodušší a hlavně tak nějak prakticky uchopitelnější.
Ono změníte něco málo tu, něco tam … a za čas možná zjistíte, že se i váš život pohnul k lepšímu, aniž byste učinili něco zásadního!
Věci, okolnosti a i život sám nejsou oddělené. Vše souvisí se vším. Tímto článkem prostě chci říct: „Buďte kreativní a nebojte se změn. Nebojte se experimentovat.“

Případ s lodičkami

Zakoupila jsem si krásné, kvalitní a neskutečně pohodlné lodičky. (I můj halux je dá!) Byly zlevněné z vysoké částky na částku přijatelnou. Ale nákup měl jeden háček! Nedodržela jsem svoje heslo „Kupuj si jen stoprocentní věci“ a přinesla si domů boty v barvě, se kterou jsem nebyla úplně ztotožněná.

 

Tehdy v obchodu jsem si říkala: „Neváhej, kup si je. Barva je taková tělová, neutrální, ty se ti určitě budou hodit“. A rok se sešel s rokem a já je měla na sobě pouze jednou. A to je málo! A pro mě zároveň signál a nejvyšší čas – s tím něco udělat!

_dsc0950

Zalovila jsem v útrobách skříně na půdě, která je plná všeho možného z dob, kdy jsem se živila „co by umělecky“. Vyndala jsem z ní barvu a štětce a rozhodla se přebarvit je na černo.

_dsc1033
V případě drahých bot jsem si „nelajzla“ je obarvit úplně čímkoliv. Použila jsem přímo barvu na kůži a semiš.

A výsledek mě uspokojil. Mám teď černé boty, které mi ladí se zbytkem šatníku a jsem nadmíru spokojená!

A další botky …

Já se zkrátka nebojím „do toho říznout“. Nelíbí se mi, nenosím, omrzelo mě, chci změnu …. všechny tyto pocity u mě – pokud je to jenom trochu možné – vyústí v rychlou akci!
Obarvila jsem si i další boty, které měly naprosto nudnou a až téměř „babkovskou“ barvu. (Dnes vůbec nechápu, jak jsem si je mohla koupit. Ale jak se hezky česky říká – i mistr tesař se utne.)

_dsc0995

A protože jsem tyhle boty neměla příliš ráda, tak jsem se ani  neobtěžovala shánět něco speciálního a natřela jsem je první barvou, která mi přišla pod ruku. A to úplně obyčejným akrylem, který jsem pak ještě zlehka přestříkala bezbarvým lakem. A i přesto to docela dobře drží!

_dsc0995ruzove

A gumovky …

Tyhle gumovky mám moc ráda. Koupila jsem je cca před třemi lety v Gate (gumovky tam mívají povedené téměř v každé kolekci). Ale poslední dobou mi na nich něco začalo vadit … a před pár dny, kdy přišlo pár deštivých dní a já nazula, jsem to pochopila.

_dsc0979

„Vadila mi na nich ta mašlička!“
Vysvětlení je jednoduché. Tím jak si postupem času více a více pilujeme svůj vlastní styl, tak tím pádem jasněji a cíleněji víme, co nám sluší. A to s přesností až na centimetry, milimetry
Jednoduše řečeno: „Co pro mne bylo ještě nedávno dobré a přijatelné, tak dnes už neplatí. A i drobné detaily, které jsou pro většinu lidí zanedbatelné, mi začínají výrazně vadit.“

Barva gumovek skvělá, střih do špičky a nad kotníky také super, ale na mašličku, byť černou, jsem prostě příliš jangová a dost málo romantická. A tak letěly mašličky do koše!

(Mašličky na oděvech a doplňcích totiž téměř bez výjimky značí jemnost, poddajnost a měkkost.)

_dsc0991

Takhle je to pro mě prostě lepší :-)

Případ džínový

Temně modré džíny mě po čase přestaly bavit. Tak jsem si je vylepšila :-) Tedy podle mého vylepšila. Pro spoustu žen (hlavně elegantních) by se to vůbec nedalo nazvat vylepšením. Ba právě naopak …

_dsc1008
Původní …

Opět jsem sáhla do své skříně na půdě a vyndala štětce. A taky jemný smirkový papír. A pak do komody v koupelně pro Savo. A jak umělci říkají „kombinovanou technikou“ jsem džíny dřela, natírala, trhala …
Prostě změna je život. Mám teď zbrusu „nové staré“ džíny.

_dsc1025

A další věci …

A na co nestačím sama, tak to si nechám změnit odborně. Třeba mě omrzel stříbrný prstýnek …

uqmujibodongpd-b

Tak jsem si ho ve zlatnictví nechala pozlatit. (Není to nic drahého – cca 150,- Kč.) a máte zase nový kousek do šperkovnice.

_dsc1166

A podobných příkladů je více:
Když nevyhovuje délka sukně, tak si ji ustřihněte.
Když je naopak příliš krátká, tak povolte švy nebo ji nastavte kanýrem.
Když vám nevyhovuje barva laku na nehty, tak slijte dvě lahvičky do jedné.
Když je kabát příliš těsný, tak si přešijte knoflíky.
A když je příliš nudný, tak si ho pošijte. Třeba umělými květinami :-)

Hlavně se nebojte. Nic horšího než to, že zničíte věc, kterou stejně nerada nosíte, se nestane!!

Prostě stříhejte, šijte, zkracujte, odbarvujte, míchejte, improvizujte!
A to vše proto – ať jste zase o krůček blíže ke svému pravému stylu. A tím pádem blíže sama k sobě.