Koupila jsem ji v sekáči, abychom společně zjistili, zda je pravá či ne!

Koupila jsem ji v sekáči, ...

Jak je z předchozích článků zřejmé, ráda chodím do second-handů. Hledám tam věci nejenom pro sebe, ale i pro své zákaznice a také pro svoje stylové poradenství, abychom mohly společně lépe nacházet, co „jste zač“.
A naposledy jsem tam zahlédla malou kabelku LV. Stála 70,- korun. A tak jsem ji koupila. V obchodě jsem ji nijak zvlášť neprohlížela. Schovala jsem si to až na doma, abychom společně zjistili pravdu. Pravdu o tom, zda je to fejk nebo originál. Mně to osobně bylo úplně jedno, hodily se mi obě varianty. Samozřejmě že varianta fejku byla pravděpodobnější. Ale nelze vyloučit, že by to mohlo být i jinak. Jistá šance je vždycky …

_dsc1245

Na první pohled vypadala vcelku dobře. Nebyla nikde zprohýbaná, pomačkaná, žádné okamžitě viditelné chyby.

_dsc1240

Vidím vyražená loga na kovových komponentech. Na první pohled rovné švy zepředu i zezadu ..

Ale začala jsem se dívat pozorněji …

_dsc1230

U drahé kabelky nikdy není zip zakončen tímhle způsobem! Že by takhle rozevřeně zajížděl do švů. To je známka toho, že výrobce nepracuje se zipy přesně na míru kabelky, ale s univerzálními, dlouhými, které jednoduše, nedbale a lajdácky zastrčí dovnitř.

_dsc1235
No a u zakončení zipu a už není žádných pochyb! Takhle neladící barva nitě a podkladové kůže a hlavně ten ujetý šev!

_dsc1226

A pak už to šlo jak na běžícím pásu ….

_dsc1250

Rozdílná barva kovových komponentů. Na poutku měděná, ale zbytek zlatý …
Čouhající nitě …

_dsc1276

I kdyby byl ale vršek kabelky sebelépe vypracovaný, chyby odhalíme především zevnitř. Jak říkala moje babička: „Navrch „huj“, vespod „fuj“.

_dsc1256

Křivé švy, zvrásnělá a levná podšívka, nezapošité nitě …

_dsc1272

Ale ze všeho nejhorší byla cedulka. Cedulka, která drze hlásá, že se jedná o originální značku a přitom je ze všeho nejhorší a nejodfláklejší! Paradoxní, že?!
Křivá, kostrbatá a spodní řádek nerespektuje mezery mezi slovy. Prostě směšné a trapné!

_dsc1260

A jsme na konci. Opět se žádný zázračný úlovek nekonal. Nenašla jsem za sedmdesát korun originál LV. Ale i tak nákup splnil svůj účel.
Každý článek, který zvýší informovanost o kvalitě „krejčovské“ práce, se hodí. Třeba i při výběru jakékoliv jiné kabelky. Chtějte za své peníze vysoký standart! Všechno, na co jsem zde poukazovala, platí totiž obecně. Chtějte rovné švy, zapošité nitě a zipy na míru. Kvalita se totiž pozná v drobných detailech!

A zaujal-li vás tento článek, pak mrkněte i na tenhle.