Myslím, že je dobré nosit podprsenku!

Jistě je znáte. Spousty článků s Deseti, Devíti, Osmi důvody proč nenosit podprsenku. Hemží se jimi internet. Aneb kdokoliv může dnes (psáti) cokoliv, jak by řekla Betty McDonaldová (včetně mě). To je na jedné straně samozřejmě dobře, ale na té druhé zase bůh chraň čtenáře před vším tím náporem informací a názorů!
Kromě toho, že jsme tím, co jíme, jsme také tím, jaké články nám na internetu chodí. A také tím, jaké přátele máme na Facebooku. Protože stačí dvě, tři alternativní přítelkyně a už jak ryby do sítě zachycujeme články o svobodně volných prsou bez svírajícího a nebezpečného prádla. No a když si představím, že bych například já s velikostí D (C nic moc velkého, jak píšu v tomto článku) těmto článkům náhodou podlehla, tak do roka a do dne můžu vypadat jako africká domorodkyně.

Desetkrát opakovaný článek a desetkrát dobrý dort od pejska a kočičky

Problém těchto článků vidím především v tom, že směšují dohromady různé důvody, proč nenosit podprsenku, z čehož většina z nich se netýkají podprsenek jako takových, ale špatně zvolených podprsenek! A tím pádem to hází špatné světlo na všechny podprsenky. A to je vůči nim nespravedlivé! Chyba není v celém sortimentu podprsenek, ale v nepoučených nositelkách a ve špatném výběru.

Ale je tu ještě jedna potíž. Všimněte si toho, že u většiny těchto článků je informace o zdravotní závadnosti podprsenek stejná. Jednoduše převzatá, zkopírovaná.“ …vědci manželé Sydney Ross Singer a Somai Grismaijer vysvětlují ve své knize Dressed to Kill, že …“

Prostě jednou někdo něco napsal a tím, že to deset lidí zkopírovalo do deseti různých článků, tak nám to může dávat zcestný a falešný pocit, že to slyšíme všude a že je to nesmírně pravdivá a důležitá informace!  Je to jako v pohádce Jak pejsek s kočičkou vařili dort. Dali tam všechno možné a pak jim z toho mohlo být špatně. Dort nebude desetkrát lepší, když se do něj dá deset různých surovin. A stejně ani pravda nebude pravdivější, když se desetkrát rozmnoží!

Takže rychle shrnu, co je špatná podprsenka, ať to mám vyřízeno a můžu se věnovat tomu, co zde chci sdělit – proč podprsenku nosit!

  • Podprsenka musí dobře sedět, nesmí nikde stlačovat a zařezávat se.
  • Při větších prsou je nutné, aby měla silnější spodní okraj a široká ramínka. Úzká nebo příliš napnutá ramínka se zařezávají do trapézových svalů a mohou způsobovat spoustu bolestí včetně bolesti hlavy.
  • Kostice vnímám jako příležitostné. Já je osobně nevolím na celodenní nošení, ale jen k určitým svrškům, ke kterým potřebuji, aby můj hrudník vypadal dobře.
  • Když už nosíte kostice nebo jen tuhý boční šev – dbejte na to, aby objímal celé prso a nezařezával se do jeho měkké tkáně. Ještě jednou opakuji: kostice až ZA prsa – ne DO!
  • Materiál volte podle citlivosti vaší kůže. Dnes je takový výběr, že vás nikdo nenutí abyste nosili podprsenku celopolyesterovou. A tudíž není nutné vyvozovat takové důvody, že podprsenky způsobují kožní problémy a vyrážky. Tak si vyberte nějakou s bavlněným vnitřkem. Také neobviňujeme všechna trička, že jsou neprodyšná. Některá jsou a některá zase ne.
  • Další informace o podprsenkách viz můj starší článek. A ještě jeden článek o tom, že s podprsenkou tělo vypadá lépe než bez a proč.
Menší prsa se vůbec nemusí s kosticemi obtěžovat. Dají se koupit hezké, jednoduché a bez složitých konstrukcí.
I větší prsa mohou dobře držet i bez kostic. Na běžný den jsou úplně postačující, měkké, dobře střižené podprsenky.

Milovat prsa nestačí

Nejsme žádné éterické bytosti, nejsme upředené z jemného měsíčního svitu, nejsme žádné Sirael. Jsme ženy z masa a kostí a tudíž na nás platí fyzikální zákony. Esoterika je mocná, ale milovat svá déčka a z celého srdéčka a věřit, že budou krásná a pevná i ve čtyřiceti a po dětech je opravdu bláhové.

Ani právě zrozená Sirael z filmu Císařův pekař nebyla tak éterická, jak se původně zdálo.

Vědecké teorie jsou pěkné, žít v souladu s přírodou je také pěkné, ale skutečná přírodní síla je gravitace!

Vyfotila jsem svoji dokonalou figurínu, která ztělesňuje mladé tělo. Všechno nejen že drží tam, kde má, ale další důvod, proč mají prsa pěkný tvar, je ten že jsou napěchovaná tělesným tukem! Ano, to je přesně ten samý tuk, co je kolem něj dnes všude takový humbuk! Všichni mluví o tom, jak je nebezpečný, ale už málokdo mluví o tom, že (stejně jako u jogurtů kde bez tuku není chuť), tak u těla bez tuku není zdravý, plný a pěkný tvar! 

A tady jsem, chudinku, trochu poopravila ve Photoshopu. Respektive nasimulovala jsem její stárnutí. Vytvořila jsem figurínu po dvaceti letech, dvou dětech a bez podprsenky. Ano, bohužel je toto jedna z možných variant, kam se tělo může časem ubírat.

Hmotné tělo potřebuje hmotnou oporu

Gravitace spolu s dalšími zákonitostmi stárnutí lidského těla jednoduše táhne kruhově všechny měkké tkáně v přední části těla dolů!
A pokud prsa nedostanou zespodu nějakou oporu, tak jejich tíha bude tento degenerativní proces podporovat a urychlovat. A s prsy půjde dolů i zbytek těla! A to je nejen konec krásy, ale i začátek zdravotních potíží!

Ať si vědecké či alternativně přírodní teorie říkají, co chtějí, tohle je podle mě skutečný a reálný výsledek nenošení podprsenky. Přesně tohle je výsledek přírodního způsobu života!

A protože já takhle vypadat nechci, tak nosím podprsenku. Kdybych byla majitelkou těch nejmenších, téměř chlapeckých prsou, tak se klidně bez ní obejdu a budu propagovat její odložení.

Takže v zájmu hezkého tvaru prsou, velikosti od B nahoru, říkám: „Nosme podprsenku“. Nebuďme zarputilé a naivní. Buďme znalé, zralé a informované. Zdravá cesta je někde uprostřed – kostice jen na efekt, na většinu dne nějakou pohodlnou, měkkou a občas si dopřávat bezpodprsenkové hodiny (o noci vůbec nemluvím). A také neblbnout s přílišným cvičením a dietami. Existují dva nepřátelé našich prsou – málo tuku a gravitace. A co by nám pak na tom hrudníku zůstalo? Já vám to řeknu přesně – povislé nic! To chcete?