Potřebujete toho hodně stihnout? Tak si obujte červené boty!

Potřebujete toho hodně stihnout?

Potřebujete oběhnout úřady, mezitím koupit to, to a to, zajít na oběd, odnést věci do čistírny, vyzvednout něco z opravy? Pak mám jednoduchý a překvapivý tip, jak toto všechno stihnout: „Obujte si červené boty!“

Každý kousek oděvu, bot i doplňků nese nějakou informaci a nějaké vlastnosti. Jedná se o souhrnné vyjádření, jehož základními nosiči jsou barva, styl a střih.
S oblečením se to má trochu jako se známým pravidlem o Ohni. Oblečení je stejně jako oheň – dobrý sluha, ale špatný pán. Když mu rozumíme, když umíme mluvit jeho řečí, tak nám to může hodně zjednodušit život. Může to být naše velká výhoda.

Obrovský význam mají barvy

Pozor na to, neberme barvy na lehkou váhu a už nikdy více v obchodech neříkejme: „No, původně jsem si přišla pro modrou … Ále co, vždyť je to jedno. Je to jenom mikina, zas až tak na tom nezáleží!“

Záleží! Na každém detailu, na každém odstínu záleží. Jako u červených bot!
Červená barva je totiž nejenergetičtější barvou. Je to barva akce, síly, rychlosti, odvahy. A bude-li použita správně, třeba právě na botách, pak to nebudou jen obyčejné boty. Budou to boty téměř sedmimílové. Energie červených bot vás sama ponese. Zvýší váš rychlostní stupeň z průměrné trojky až na pětku.

Barevných zákonitostí využívá například sportovní oděvní průmysl. Jen si vzpomeňte, co spatříte , vejdete-li do nějakého Sportisima. Samé jasné, ostré, křiklavé, kanárkové barvy. Na bundách, tričkách, teplácích, mikinách, všude vidíme jen samou červenou, oranžovou, sytě růžovou, žlutou, tyrkysovou. Sportovní móda se nebojí ani ostrých reflexních odstínů, těch kterým já říkám silničářské, a které jsou jinde většinou nepoužitelné.

Vysvětlení je jednoduché. Intenzita a plnost těchto odstínů barev dodá našemu pohybu větší drajf, rychlost, výdrž, výkon, zkrátka větší tah na branku.
Na štendrech sportovních obchodů jen zřídkakdy uvidíme mdlé či něžně pastelové tóny. Ty mají totiž úplně jinou energii. Ty spíše příjemně zklidní, ztiší, zjemní … A to není ve sportu přesně to, oč tu běží!

Další příklad – elegantní, klasické sako

Dalším jednoduchým a názorným příkladem, jak lze využít znalost oděvů ve svůj prospěch, je klasické, elegantní sako. Třeba když máte před sebou nějaké jednání na úřadu.

Klasické sako je totiž symbol elegance. A elegance je stálost, serioznost a řád. A řád je úřad! Takže chci-li, aby jednání proběhlo hladce a vstřícně, přistoupím na jejich hru a obléknu se tak, jak to mají dámy na úřadech rády. Ať je s nimi lepší řeč.
A také mám ráda heslo, které říkal Julius Satinský ve filmu S tebou mě baví svět: „Lepší drobné ústupky než velké komplikace“. A tak i já na jednání s elegantními úřednicemi dávám přednost saku než kožené bundě. Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti. Kdo by chtěl mít problémy s finančákem?

Chcete podpořit vzrušení?

Dalším dobrým příkladem, jak si oblečením pomoci, je třeba krajková košilka. Oblékni flanelovou noční košili a staneš se paňmámou, oblékni černou krajku a ta ti doplní temperament, sílu a sexy energii. A vůbec to nemusí být nějak okatě viditelné. Stačí jeden takový kousek někde vespod, ale tělo to cítí.

A to bylo jen pár příkladů, jen malá inspirace.
Využijme úžasných vlastností oděvů a přijměme je do svého života jako pomocníky. Nechme se nakopnout energií červených bot, rozohnit obtaženým krajkovým hadříkem, nebo naopak uklidnit šedým kabátem, zvážnět elegantním kostýmem …
Nechme působit jejich energii, stejně tak jako to dělají herci, když oblékají kostým. Kostým je totiž velkým pomocníkem, jak se lépe a přesněji vcítit, dostat do role. Ale pozor – nezapomeňme, že je to jenom právě ta role, že je to jenom hra. A když naše představení skončí, tak musíme kostýmy odložit a zase být pěkně sami sebou.