Lesk a bída: (některých) proměn vzhledu

Dostal se mi do rukou časopis Fashion a článek v rubrice „Měníme naši čtenářku“ mě tedy nenechal chladnou. Hned jsem naběhla ke skeneru a musela se o to s vámi podělit.

Článek začíná slovy čtenářky alias proměňované Kristýny: „Dlouhá léta se o svůj účes starám sama, proto se chci konečně dostat do rukou profesionála“.
A já si pro sebe říkám: „Tak to jste si, Kristýno, tedy pomohla.“

Podle mého názoru byla Kristýna před proměnou hezká mladá holka s pěknými dlouhými vlasy.
Po proměně vidím bohužel pěkně naducanou lesklou tvářičku s kruhy pod očima, dvojitou bradou, malinkou pusinkou, tvrdými melíry a okousanými konečky.
(Kristýno, promiňte …)

promena1

A já – jen z toho mála co vidím na fotce před proměnou – bych usoudila, že Kristýna je přirozeně hezká – zřejmě ležérní nebo přírodní avantgardní typ. Proč jí ho brát? Stačila by řasenka (oči má po proměně hezké), rty spíše zvětšit – a to světlejší rtěnkou.
A bude si Kristýna opravdu chtít každý den vlasy žehlit? (Obecně mě proměny, kdy je největší efekt vytvořen pečlivou prací žehličky, rozčilují. Měly bychom snad pracovat s tím co máme a ne si svůj typ vlasů přetvářet k obrazu některých stylistů.)

Napadá mě …

Nezaměnili v redakci náhodou popisky – před a po proměně … tím by se to snad dalo vysvětlit …

A když už píšu o článku, tak mi nedá, abych se trochu nedotkla i samotného časopisu Fashion. Abych se nepodělila ještě o jednu fotku. Opravdu nevím, co si o tom mám myslet. Vypadá to jako že se jí chce na záchod a pomalu už stahuje kalhoty …?
Nebo je snad nafocena ze špatné perspektivy, je to snad chyba grafika? (Nejpravděpodobněji.)
Má modelka tak šíleně krátké nohy nebo se to má opravdu takhle nosit? Protože když stáhnete džíny z rozkroku a ještě je dole ohrnete, tak by se i žirafa proměnila v jezevčíka.
Napadá mě jediné … „ne, bože, ne …“

Ale jedno vím jistě, že tento časopis taky už ne!

Ať má klidně v trafikách své místo i ryze reklamní časopis. Když to přizná a nestydatě to neskrývá za rádoby redakčními články. (Píšu o tom zde)
A Fashion to vcelku upřímně hlásá už v podnázvu na titulní straně: Jediný nákupní bodyguard.
Klidně bych i nějakého „bodyguarda“ kupovala. Ušetřil by čas a peníze. Udělal by přehled, co kde v jakých obchodech mají.

Ale to by musel být trochu jiný level …