Proč mi přijde divné, když se sportovkyně obléknou do večerní róby?

Na všelijaké ankety, televizní přenosy a vyhlašování cen jsem se vždycky dívala ne proto, že by mě to nějak zvlášť zajímalo, ale protože se mi líbily outfity oceněných a lidí v hledišti, které zabírala kamera. Ale na pořadech typu Sportovec nebo Atlet roku zaznamenávám jeden úkaz, o který bych se s vámi ráda podělila.

U těchto vyhlašování jsem si vždycky říkala: „Proč ty sportovkyně vypadají v těch společenských, večerních a elegantních róbách tak divně?“ Cítila jsem, že něco není v pořádku, ale nevěděla jsem přesně co.

A pochopila jsem to až, když se jsem se setkala s Metodou rozdělení Osm stylových klíčů Táni Havlíčkové.

No a … jedním z archetypů – z osmi stylů – je právě Styl sportovní. Nejedná se pouze o způsob oblékání, ale o komplexní pojetí typu člověka – jeho vlastnosti, vzezření, nadání, chování a talent.

A právě sportovní styl je obdarován nesmírnou aktivitou, akčností, vytrvalostí a nutkáním jít za vítězstvím. A ukázkovým prototypem tohoto druhu jsou profesionální sportovkyně, protože žádný ze sedmi ostatních stylů na to nemá výbavu, „prostě by to nedal“ … ani fyzicky, ani psychicky.

A protože je naše tělo a duše jedna nádoba, a protože co je uvnitř je vidět i navenek, tak právě ta typická a tolik potřebná dravost se objevuje i na jejich vzhledu. Jejich figury jsou sice krásné a vypracované (někdy až příliš), ale rysy obličeje jsou často trochu tvrdé. Chybí tam zkrátka ta jemnost, něžnost a jinovost, která se přirozeně snoubí s leskem šatů, ženskými prvky, volány, korzety a blýskavostí šperků.
Takže proto jim ty večerní róby moc nesluší. Nekorespondují totiž s jejich rysy, výrazem .. obličejem. V některých případech a ve velké snaze udělat z nich opravdové dámy, dojem z jejich vizáže hraničí až s nápadnou podobou Travesty show.

A vůbec nerozumím tomu proč stylisté nebo návrháři, kteří je oblékají, tohle nevidí? Proč je radši neobléknou do klasických, jednoduchých věcí? Vždyť saka, nažehlené bílé košile, špičaté límce, strohé pouzdrové šaty by byly mnohem lepší. Sporťačky prostě nikdy nebudou vypadat dobře jako princezny! A vím jistě, že ani ony samy se v tom nemohou cítit dobře!

A pár fotek ….

No řekněte, nesedí tato ostrá, hranatá a jednoduchá košile
k Báře Špotákové mnohem lépe?

Takže, milé ženy, cítíte-li v sobě, že jste nebo byste mohla být sportovní styl, pak se nenuťte a nenechte natlačit do romantiky. Nenoste volány, květinové vzory, mašle … nedělejte ze sebe dámy. Nebude vám to totiž slušet! Noste raději sportovní střihy, užívejte si strohý a jednoduchý styl, pruhy, geometrické vzory, přesky, cvoky, dravé a výrazné barvy. Pak budete okouzlující!