Když dopnu všechny knoflíky, ještě neznamená, že mi to sluší

Pokud jste velmi štíhlá, pak se vás tento článek vlastně ani moc netýká. Řekla bych, že je to čtení tak pro „emka“ a výš (čím výš, tím víc). Čtení pro ženy „emka„, které rády oblékají „eska„. Pro ženy „elka„, které rády oblékají „emka“ nebo někdy dokonce i „eska„…

Většina žen neobléká a často ani nezná svoji současnou konfekční velikost. Oblékají se podle toho, jakou velikost kdysi měly nebo jakou by chtěly mít.
Tím, že dopneme všechny knoflíky, ještě nemáme vyhráno. Často máme tak velkou radost, že nám oblečení vůbec ještě je, že pomineme fakt, že jsme v něm napresované jako nechci ani říct co … Pokud se sevřeme do šatů, nutně se musí to přebytečné někde vyvalit. Většinou se objeví špeky na zádech, v podpaží, pneumatiky na břiše.
Obvykle nám moc nepomůže ani pohled do zrcadla. Často taková zrcadla, abychom viděly celou svoji postavu, doma nemáme. Díváme se na sebe jen zepředu, zatáhneme břicho, uděláme svůdný pohled a načechráme si vlasy. Dobrý! Můžeme jít! Jenže pak už nedomyslíme, že přece nemůžeme vydržet několik hodin se zataženým břichem! A břicho může svobodně ven.  Jenže my o tom nevíme. Žijeme ve sladké nevědomosti. dokud se omylem v nějakém velkém zrcadle nebo ve výloze neuvidíme, nebo dokud nás někdo (nedej bůh) nevyfotí.

  • Udělejme tlustou (jak příhodné slovo) čáru za naší minulostí, za naší o číslo menší konfekční velikosti a zbavme se věcí z té doby.
  • Už nikdy si nekupujme oblečení těsné nebo dokonce menší se slovy „stejně brzy zhubnu“.
  • Kupujme a oblékejme oděvy, které nám dobře sedí v ramenou. Oděvy, ve kterých můžeme pohodlně vzpažit, předpažit, sednout si. Udělejme si ve zkušební kabince malý tělocvik. Když i poté vše sedí tak, jak má, můžeme jít k pokladně.
  • Ideální oblečení by mělo volně a pohodlně kopírovat naše křivky.  Pozor: volný neznamená beztvarý!
  • Vezměme si příklad z žen, které jsou opravdu štíhlé. Ty si většinou těsné oblečení nekupují. Přestože by si to mohly dovolit, mají rády nějaký centimetr navíc. Dokonce si troufnu tvrdit, že zde funguje přímá úměra. Čím větší konfekční velikost, tím větší záliba v těsných, úzkých oděvech.

Závěrem mě ještě napadlo, že je velmi pravděpodobné, že vy – čtenářka – tyto informace znáte a chybu s menším oblečením neděláte. A že právě ty ženy, kterých se to nejvíc týká, patrně nikdy tento blog (a jiné podobně zaměřené články) nepřečtou. (Nebo možná přečtou, ale vůbec si nepřipustí, že se jich to týká.) Je to skutečnost, která mi připomíná třídní schůzky. Ti rodiče, jejichž děti to nejvíc potřebují, stejně na schůzky nechodí.