Kam s břichem? (Pomůžou kalhotky?)

Kam s břichem ...

Jsou šťastné ženy, které se mohou pyšnit plochým bříškem. Zbytek je obdařen radostí zvané břicho, bříško (čím větší bříško, tím má jeho majitelka radši zdrobnělejší názvy pro tuto partii), tuk na břiše, pneumatika, faldy …
Je to úkaz, který si „žije vlastním životem„. Nejde s ním bohužel totiž nic moc dělat. Ať se snažíme sebevíc, cvičíme, hubneme, vždy tam něco zůstává. Co tedy? Rozhodla jsem se ho maskovat stahovacími kalhotkami.
Vyzkoušela jsem jich fakt hodně. Utratila spoustu peněz. A došla jsem k závěru, že stahovací kalhotky dobře fungují jen u žen, které již štíhlé jsou. Které již štíhlé jsou a chtějí být ještě štíhlejší :-)
Viz reklamní fotka dole (Etam | 799,- Kč). Velmi podobné, vlastně téměř stejné jsem si tam koupila (černé dole) a rozhodně jsem nevypadala jako modelka na fotce. Modelka je totiž štíhlá a aby vypadala tak, jak vypadá, pak nemůže mít žádné břicho ani jiný tuk v oblasti od prsou dolů.
Není v tom žádná věda. Je to prostá fyzika. Když někde něco stlačíte, jinde to musí vylézt! Je to jako kdybyste navlékaly stahovací kalhotky na polštář.
Když jsou kalhotky hodně festovní, můžou sice zadržet břicho, ale vyvalí se všechno nad tím (nebo i pod tím) a přidá to v pase mnoho a mnoho centimetrů včetně hrůzostrašného zářezu. A jsou-li kalhotky hodně vysoké, tak se buď rolují nebo vyskočí pneumatika těsně pod podprsenkou. Mohl by pomoci snad jen korzet, ale kdo ho bude pořád nosit? Na výjimečné příležitosti asi ano, ale jako lektorka jógy, kde učím zhluboka dýchat do břicha a hrudníku bych si asi trochu protiřečila.

A ještě k fotkám.
Štíhlá modelka se stahovacími kalhotkami může být ještě trošku povylepšena Photoshopem a taky se mi zdá, že ani podprsenka jí příliš nesedí. Myslím, že ji má nasazenou nízko a ukrývá takové to podivné vakuum, které se objeví, když podprsence větší velikosti chybí zpevnění po obvodu.

Doposud nejlepší volbou kalhotek (béžové, třetí fotka), které aspoň trochu přitáhnou a přitom nezaškrtí jsou ty, které nejsou víc než středně pevné a s výškou nohavičky kolem 11 cm v bočním švu. Zarazí se kousek pod pupíkem a zadrží nejvyklenutější část.

S poslední fotkou dole jsem si malinko vyhrála ve Photoshopu. Takhle já vidím realitu stahovacích kalhotek :-)