„Už nechci být myška šedá obecná!“ Aneb nepředělávejte se, prosím!

Spousta žen miluje podzimní barvy. Teplé, měkké, příjemné … medovou, koňakovou, hořčicovou, měděnou … Ale realita je taková, že dam kterým tyto barvy sluší, je jako šafránu. (Jak příhodné, protože šafrán také patří do tohoto barevného spektra.)

Narazila jsem v časopise s outdoorovou módu na reklamní stránku, kde byla tahle fotka. Naskenovala jsem ji a vyřízla to nejpodstatnější. Dvě dívky (podle mě by to mohla být jedna a ta samá), na kterých je jednoduše a názorně vidět, jak se mění vzhled obličeje nerespektováním barevného typu.

Zdroj foto: Templestore

Kdyby dívka na fotce vlevo byla skutečně teplý, podzimní typ, tak by jí rezavá barva vlasů přímo rozzářila. Ale stalo se něco jiného … Pozorně sledujte její obličej …
Když nosíme nevhodné barvy tak nám okamžitě vystoupí všechny nedokonalosti pleti – tmavé kruhy, skvrny, fleky, pupínky. Objeví se rudá místa, zvýrazní se červené žilky a rty často dostanou zvláštní mdlý nádech. Náš obličej vypadá nezdravě, až nemocně.
A chybnou barvu vlasů dívka ještě „podpořila“ teplými, tvrdými kontrastními barvami oblečení.
A bohužel – žen a dívek v podobně „předělané“ vizáži chodí po našich ulicích strašně moc!

A k fotce vpravo. Na té je vidět její přirozený vzhled. Je to zřejmě letní typ. Jemný, něžný, se světle hnědými vlasy, který se nesmí přebíjet, ale s velkým citem následovat.

Pozor na tyto odstíny barev:

Pokud už se chcete „vybarvovat“, tak pozor na odstíny typu: mahagon, rybíz, třešeň, červený kaštan … a tak dále … Výrobci barev bývají v názvech opravdu velmi kreativní. Nabízí se zde otázka: „Znáte někoho, kdo má takovou barvu od přírody?“ Já tedy ne. Je to totiž barva, která  (v uvozovkách) nesluší skoro nikomu a nosí ji skoro všichni :-)
Vlastně sluší … sluší jen dívkám z obalu, které jsou tak vyretušované, vyžehlené a upravené ve Photoshopu a s realitou nemají vůbec nic společného.

A právě ženy letního typu (kterých je v našich krajích nejvíce) po těchto odstínech velmi často „sahají“. Připadají si totiž jako „šedé myšky“ a snadno se nechávají strhnout – ať sami sebou nebo přesvědčováním okolí – aby se rozjasňovaly, zvýrazňovaly a jak jsem již zmínila – obarvovaly na zrzavo.

Pro úplnost přikládám obrázek se všemi barevnými typy. Každý je krásný, jen ho je třeba (nejprve najít), pak respektovat a držet se ho.

A ještě dvě inspirativní fotky – jako podpora všem letním ženám, které si připadají jako „myšky šedé obecné“:

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Takhle by to vypadalo, kdyby šedé myšky podlehly pocitu, že by bylo dobré se trochu vylepšit a (někdy bohužel) měly tolik možností jako my a mohly si zajít do drogerie pro barvu na srst.