„Už nechci být myška šedá obecná!“ Aneb nepředělávejte se, prosím!

Spousta žen miluje podzimní barvy. Teplé, měkké, příjemné … medovou, koňakovou, hořčicovou, měděnou … Ale realita je taková, že dam kterým tyto barvy sluší, je jako šafránu. (Jak příhodné, protože šafrán také patří do tohoto barevného spektra.)

Narazila jsem v časopise s outdoorovou módu na reklamní stránku, kde byla tahle fotka. Naskenovala jsem ji a vyřízla to nejpodstatnější. Dvě dívky (podle mě by to mohla být jedna a ta samá), na kterých je jednoduše a názorně vidět, jak se mění vzhled obličeje nerespektováním barevného typu.

Kdyby dívka na fotce vlevo byla skutečně teplý, podzimní typ, tak by jí rezavá barva vlasů přímo rozzářila. Ale stalo se něco jiného … Pozorně sledujte její obličej …
Když nosíme nevhodné barvy tak nám okamžitě vystoupí všechny nedokonalosti pleti – tmavé kruhy, skvrny, fleky, pupínky. Objeví se rudá místa, zvýrazní se červené žilky a rty často dostanou zvláštní mdlý nádech. Náš obličej vypadá nezdravě, až nemocně.
A chybnou barvu vlasů dívka ještě „podpořila“ teplými, tvrdými kontrastními barvami oblečení.
A bohužel – žen a dívek v podobně „předělané“ vizáži chodí po našich ulicích strašně moc!

A k fotce vpravo. Na té je vidět její přirozený vzhled. Je to zřejmě letní typ. Jemný, něžný, se světle hnědými vlasy, který se nesmí přebíjet, ale s velkým citem následovat.

Pozor na tyto odstíny barev:

bril1

Pokud už se chcete „vybarvovat“, tak pozor na odstíny typu: mahagon, rybíz, třešeň, červený kaštan … a tak dále … Výrobci barev bývají v názvech opravdu velmi kreativní. Nabízí se zde otázka: „Znáte někoho, kdo má takovou barvu od přírody?“ Já tedy ne. Je to totiž barva, která  (v uvozovkách) nesluší skoro nikomu a nosí ji skoro všichni :-)
Vlastně sluší … sluší jen dívkám z obalu, které jsou tak vyretušované, vyžehlené a upravené ve Photoshopu a s realitou nemají vůbec nic společného.

A právě ženy letního typu (kterých je v našich krajích nejvíce) po těchto odstínech velmi často „sahají“. Připadají si totiž jako „šedé myšky“ a snadno se nechávají strhnout – ať sami sebou nebo přesvědčováním okolí – aby se rozjasňovaly, zvýrazňovaly a jak jsem již zmínila – obarvovaly na zrzavo.

Pro úplnost přikládám obrázek se všemi barevnými typy. Každý je krásný, jen ho je třeba (nejprve najít), pak respektovat a držet se ho.

barevna typologie

A ještě dvě inspirativní fotky – jako podpora všem letním ženám, které si připadají jako „myšky šedé obecné“:

3b404d8d2689cf1c91c171b492f450e2
Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Takhle by to vypadalo, kdyby šedé myšky podlehly pocitu, že by bylo dobré se trochu vylepšit a (někdy bohužel) měly tolik možností jako my a mohly si zajít do drogerie pro barvu na srst.

myska