Prodavačka je hlavně od toho, aby vám něco prodala!

Možná dnes trochu naštvu prodavačky, ale co se dá dělat … Nemůžete psát (a vlastně vůbec žít) tak, abyste vyjadřovali svoje názory a přitom nikoho nenaštvali. Však ony se s tím vyrovnají :-)
(A upřímně, milé prodavačky, jedu v tom s vámi. Také jsem před pár lety ve svém obchodu dělala prodavačku. A občas nastal velký vnitřní konflikt: „Říct, že jí to nesluší, ať si to nebere a nemít peníze na nájem, se kterým už jsem ve skluzu?“ A i protože to mé svědomí těžce snášelo, změnila jsem profesi a stala se radši poradkyní.)

Před pár dny jsem byla v menším butiku a nachomýtla se k situaci, kdy si zákaznice kupovala širokou sukni. Naneštěstí ovšem řekla nešikovnou větu: „A co k ní nahoru? Neměla byste něco?“
Což byla pro prodavačku výzva k možnosti prodat druhý kus!

Tím, že sukně byla bohatá, široká a ještě nízko posazená, hodilo se k ní pouze a přesně to úzké tílko, ve kterém paní přišla.
Nevýhodou malých butiků je totiž to, že nabídka není příliš velká a prodavačka musí vybírat pouze z toho, co má k dispozici. (Na to si dejte pozor!)
A také se tak stalo. Samozřejmě pro ni zvolila naprosto nevhodný široký, nabíraný top stažený na bocích. Chudák paní vypadala jako věnec buřtů. Původně štíhlá a středně vysoká – teď v kompletním outfitu – bohužel s deseti kily navíc a s opticky deseti centimetry na výšku méně.
Já, jako stylistka, tyhle situace těžce snáším,  … ale nebyla to moje zákaznice … a byla jsem na cizím teritoriu, takže jsem raději vyklidila pozice, abych se na to nemusela bezmocně dívat. 

Prostě paní musí ještě nějaký čas žít ve slepé důvěře k prodavačkám a zbytečně utrácet, než jí dojde, že především ona sama (!!) musí vědět, co jí sluší. (Nebo se to musí někde naučit. Ale od prodavaček to asi nebude.)

Takže říkám: „Zbavte se iluzí o prodavačkách!“


Prodavačka nemusí říkat pravdu

  • Šla jsem si pro boty, které jsem si před několika dny zkoušela. Neměli je. Nabídli mi jen podobné: „Ne, ty co říkáte, jsme nikdy neměli!“ Lež jako věž!
  • Sháním koženou bundu – požadavek bez jakéhokoliv límce. Prodavačka mi nabídla bundu se stojáčkem. Namítám: „Chci úplně hladkou. Tohle je stojáček.“ Odpověděla: „To se nevyrábí. Bunda musí mít nahoře nějaké zakončení, musí být zpevněná límečkem. Takovou nikde neseženete.“ Cha… cha .. :-)
  • Jdu do Klenot na výměnu baterie v hodinkách. „To nejde. To jsou značkové hodinky a to musí dělat jen hodinář nebo výrobce!“ říká slečna prodavačka. Fajn, jdu jinam, tam je bez zaváhání otevřou a vymění.

Takže bez příkras. Prodavačky nemusely přísahat na bibli, že budou svým zákazníkům říkat pravdu. Věřte raději svému instinktu, neuchylujte se ke kompromisům a raději jděte jinam. Všude nemusí být odborníci. Třeba ta v Klenotech to prostě neuměla, nebyla tak šikovná .. nebo mohla být jen úplně jednoduše – líná.

Chci ještě dodat, že všechny tři obchody byly značkové. Žádné laciné butiky, vietnamci … A vše se stalo v časovém rozmezí jednoho týdne!

Prodavačka není stylistka!

Nečekejte od prodavačky, že vám pravdivě řekne, jestli vám to sluší. A ani nemusí jít o nekalý úmysl něco vám vnutit. Ona to totiž vůbec nemusí vidět! Schopnost vnímat, co komu sluší, není samozřejmá. Je to speciální dovednost!

Prodavačka má tendenci vás tlačit do kompromisů

Jdete si pro konkrétní věc. Víte přesně, jak má vypadat. Vysvětlíte, co chcete a oni to nemají. Co udělá „správná“ prodavačka? Nabídne vám něco podobného. Pozor na to! Udržte si svou jasnou představu. Nenechte si vnutit něco jiného. Raději poděkujte a jděte se porozhlédnout jinam.
Prodavačka nevidí do vaší hlavy. Neví, co si představujete.  Pokud jí řeknete, že sháníte černou kabelku, a bude-li aktivní, snese vám cokoliv, co jen kolem černé proletělo a vy už máte zamotanou hlavu.
A klidně se může stát, že leckterá slabá povaha prostě nakonec …. koupí.

prodavacka

Jak nejlépe využít služeb prodavačky?

Nejlépe uděláte, když prodavačku sesadíte s piedestalu poradkyně na pozici pomocnice! Využijte toho, že se celé hodiny pohybuje v prostředí svého obchodu a má přehled o každém kousku.
Hledáte úzkou černou sukni? … Neztrácejte minuty a oslovte prodavačku. To je přesně její úloha. Celé dny kouká na stejné zboží a tudíž ví přesně, kde se co nachází a jestli to vůbec mají.

Pomocnou ruku může podat i při dobrém zvolení velikostí. Celé hodiny a dny pozoruje ženy, jak si zkoušejí a díky těmto zkušenostem dobře pozná, komu jaká velikost sedne. Ušetříte její pomocí čas a nervy při zkoušení nevhodných velikostí. Neocenitelné je to zejména v případě džínsů. (Já když třikrát zkusím špatnou velikost, tak se naštvu a končím. Nesnáším soukání do úzkých nohavic, pokusy o dopnutí a když to neklapne, tak další pracné soukání ven … hrůza!)

Dále prodavačku využijte, když jste polosvlečené v kabince a potřebujete jinou velikost. Přivolejte si jí, ať vám ji přinese. Proč se znovu oblékat, vybíhat zmateně z kabinky. Nechávat tam svoje věci, kabelku … nebo si je vzít s sebou? Předejděte chaosu a nervozitě – obraťte se na prodavačku.

Hotovo, vyzkoušeno a vracíte pár nevyhovujících kousků. Pokud před kabinkami na ně nemají určený štendr, tak je jednoduše předejte prodavačce. Ona přesně ví, kde věci visely. Nelámejte si s tím hlavu a neztrácejte čas.

Takže …

Je dobré si uvědomit, že pojmenování „prodavačka je od slova prodávat“ a především prodej je jejím hlavním cílem!
Nečekejte více … , ale nebojte se jí požádat o pomoc.
Přeji úspěšné a příjemné nakupování.
Děkuji za vaši pozornost.