Vážený pane: „Ženy prostě nutně potřebují být krásné!

Na Facebooku na mě vyskočil článek populárního portálu pro dobrou náladu „Mějte se rády takové, jaké jste. Vypadat můžete podle libosti“. Název mě zaujal, tak jsem klikla a pustila se do čtení …
Ovšem obsah, (který zřejmě psal muž) byl o tom, jak se ženy zbytečně a bolestivě honí za krásou a přitom prý na ní vůbec nezáleží, mě přinutil zareagovat.

Úryvky:

Opravdu jen zírám, jak krásné pohlaví šílí a trýzní se kvůli údajným nedostatkům svého zjevu. I muži tomu někdy propadají, ne však tak naprosto.
Ženy se však vysilují dietami a trenažéry, nechají si píchat do obličeje co je napadne a nosí zrůdné podpatky. A to ještě nic není proti plastikám. Skalpelům! Podobné trýznění sama sebe je srovnatelné s masochismem. Kdo tomuhle propadne, je prostě nešťastná oběť, ochotná ke všemu, jen aby se líbila.
Naprosto nechápu, proč například trpět kvůli botoxovým injekcím, když veškerá historie světa, vědecké závěry i životní zkušenosti jsou doslova přecpány fakty o tom, že vzhled nehraje VŮBEC ŽÁDNOU ROLI v lásce, přitažlivosti, sexu a vztahu okolí k nám. Podstata je v něčem úplně jiném ….

A pak následují informace o tom, jak se známé celebrity zamilovaly do nevzhledných partnerů (třeba Lennon) a taky, že někdo tak krásný jako Marylin Monroe stejně nebyla šťastná a tak dále …, a že se máme mít rády takové jaké jsme a že je úplně jedno, jak vypadáme. Že pro lásku nemá zevnějšek žádný význam, pouze sebevědomí, charakter, síla, vůle, věrnost sobě samému …

Milý pane, to je všechno moc krásné. Nevyvracím vám, že jsou důležitější věci než vzhled. Že sebevědomí je mocné. Že si sem tam nějaký veřejně známý muž nevezme za ženu krasavici. A že koneckonců krásný vzhled nikomu štěstí a lásku nezaručí.
Souhlasím také, že dnešní doba tlačí na ženu, aby byla dokonalá a krásná jako šestnáctileté modelky. To je nezpochybnitelné.
Ale přesto …. Hodit pár velkých slov na papír je snadné , ale ve skutečnosti to není zase tak jednoduché.
Vážený autore článku, vy totiž nevíte jednu důležitou a zásadní věc:

Že ženy bytostně nutně potřebují být krásné!

Že to máme prostě v sobě zakódováno stejně tak silně, jako třeba potřebu dýchat, jíst a pít. Líbit se – je zkrátka – jak už jsem zmínila – naší bytostnou podstatou. Je to tak a i když nám bude někdo moudře a s nadhledem tvrdit, že si toho, že nejsme hezké nemáme vůbec všímat, tak to nebereme. Že i pod nánosy tuku máme někde vydupat obrovské sebevědomí a tvářit se jako mistryně světa, tak takhle snadné to opravdu není.

Je to podobné jako kdybych já napsala článek o tom, že u mužů opravdu nezáleží „na délce“. Že je fuk, jestli je to 5, 10 nebo 15 centimetrů, že důležitější je vaše psychická pohoda. A že jste blázen, že se tím vůbec zaobíráte. Bude vám to takto stačit? Budete umět to hodit za hlavu a být za lva salónů?

Žádný odborník, psycholog či redaktor ženě prostě nemůže „vytlouct“ z hlavy její potřebu být krásná. A každá z nás může jen potvrdit, že když se jí podaří shodit nějaké kilo, vykouzlit skvělý účes a mít slušivé šaty, tak se výrazně zvýší její pocit pohody a štěstí. A je jedno jestli ta žena pracuje jako poslankyně, učitelka, lékařka nebo uklízečka!

_DSC9042
A naopak – každá z nás zažila trpkou situaci – normální, vcelku povedený den, který dokáže nadobro pokazit třeba jen letmý pohled do výlohy, zrcadla, kde nedopatřením uvidíme unavenou, zvadlou tvář a přetékající břicho … Tak to i dámu dokáže hodit na úplně dno …!

Takže, milé ženy, dělejte pro vaši krásu vše, co sami uznáte za vhodné a vše, co vnitřně cítíte, že potřebujete. A taky na co vám stačí vaše peněženka! (Věřit kampaním, že je dnes normální a dokonce výhodné žít na dluh, je jedna velká manipulace). Takže pokud znáte svůj styl, nenakupujete zbytečnosti, které nenosíte, a máte na to … tak pak vám žehnám v jakémkoliv počínání. Ať je to fitness, operace víček, kosmetické procedury či norek za sto tisíc. Ale pozor! Respektujme se a vzájemně se neobviňujme. Každá z nás totiž potřebuje k pocitu dokonalosti něco úplně jiného. Jedné stačí ke štěstí Jelení lůj a druhé nezbytně nutně silikonová prsa, … ale potřebu být krásná, máme všechny společnou!

Jedno je totiž jisté. Vypadám-li skvěle, pak mám skvělou náladu a skvělé sebevědomí. A k tomu „vypadat skvěle“ je často jen krůček, jen lusknutí prstem, třeba jen nový účes, dvě, tři kila dole, nové boty.

Takže všichni moudří, osvícení a vzdělaní … nerozmlouvejte nám naši ženskou podstatu – chtít být hezká!

Ale nakonec jsem se u vašeho článku přece jen zasmála … A to když, vám vedle těchto moudrých slov vyběhla reklama na „Plastickou chirurgii“. Trochu paradoxní a kuriózní, ne? Tak přesně z tohoto důvodu já na svém blogu reklamy zakázala. Připravila jsem se sice o peníze, ale za ten pocit, že mám mé názory pod kontrolou a bez rizika komerčního znevážení, tak za ten pocit to stojí.

_DSC9018

:-)