Nemám ráda, když se mi punčocháče zařezávají do pasu

Nemám ráda, když se mi punčocháče ...

Sukně je fantastická věc. Vždyť dříve, čímž myslím opravdu hodně dříve, ji nosili všichni – muži i ženy. Jediné, co mi na jejím nošení vadí – jsou punčocháče. Přesněji řečeno – nemám ráda na sobě moc těsných vrstev. A už vůbec nemám ráda to, jak se zesílený okraj punčocháčů zařízne do pasu a udělá mi pod tričkem rýhu.
Připadám si pak trochu jako prošívaná bunda. Jedna rýha od kalhotek, druhá rýha od punčocháčů, třetí je lem sukně a ještě tam může být další hrana zastrkaného trička.

A to je pak práce, než tohle všechno upravíte. Než tohle všechno srovnáte, uhladíte, zastrkáte. Vždyť víte, o čem je řeč. A když už je všechno pěkně dokonalé, tak se vám za chvíli chce na záchod a tím se všechno předchozí snažení rozjíždí nanovo. Často, když jdu z toalety přes chodbu nebo přes restauraci zpět ke stolu, tak propadám fóbii, že se mi možná nějaká z těch vrstev někde zasekla, a já se nesu s hlavou vzhůru a přitom mi kouká zadek.
Ano, občas je to trochu o nervy, takže pak není divu, že mnoho žen raději sáhne po džínách a svetru. (Což je velká škoda!) A protože se já o nošení sukně nechci ochudit, ale nervy mám jenom jedny, tak jsem si odlehčila alespoň o jednu vrstvu.

Přestala jsem nosit punčocháče …

a začala jsem nosit punčochy. A to buď samodržící anebo podvazky!
Což samozřejmě není nic nového. Vždyť moje babička nenosila celý svůj život nic jiného než podvazky. Sice nebyly tak hezké, sexy a v tolika různých variantách, ale vystačila s nimi. Ať v zástěře poklízela dvůr, šla pro trávu králíkům, a nebo v šatech do kostela či na tancovačku.

Zleva – samodržící punčochy, kalhotky s podvazky, punčochy do podvazků

S punčochy je to pro mě velká pohoda! Samodržky jednoduše natáhnu a ony drží. Jaká krása! Ale pozor, vybírejte takové, které mají aspoň dva lepící pruhy! Není nic potupnější, než když jsou nekvalitní, a za chůze se vám pomalu sesouvají dolů.
A až objevíte ty svoje nej, tak se jich držte a kupujte si pořád ty stejné. Čímž přicházím k další obrovské výhodě punčoch. Když se totiž jedna z nich nevratně roztrhne, tak tu druhou můžete dál použít. Ne jako u punčocháčů, kde musí letět do koše celé!

Nová dimenze života s podvazky

A na druhou variantu punčoch – na podvazky – jsem si vyhradila zvláštní odstavec.
Je možnost je nosit formou podvazkových pásů – které zrovna já osobně nemám ráda. Těmi se totiž pro mě vůbec nic nezjednodušuje. Je to zase jen další kousek oblečení navíc. A já si to chtěla zjednodušit, ne opět zkomplikovat.
Objevila jsem něco lepšího. A to přímo podvazkové kalhotky! Jsou pěkné, vysoké, dobře sedí a přímo k nim jsou připevněny ony zázračné podvazky, do kterých punčochy zachytíte.
A ty když jednou obléknete, tak objevíte novou dimenzi života, která by se vám mohla líbit. Je v tom něco skrytě rafinovaného. Něco, co může změnit váš přístup ke svému ženskému sebevědomí. Zkuste to. Některé věci je lepší vyzkoušet, než si o nich jen číst!

Takto jednoduše jsem si z některých starších punčocháčů vyrobila punčochy do podvazků. Nemilosrdně jsem je nahoře ustřihla. Všechny většinou mají nahoře silnější část, která se nepárá a snadno ji uchytíte do podvazků.

A ještě přidám pár univerzálních, obecně platných rad pro výběr punčochového zboží:

  • Nezáleží na tom, zda jde o punčochy či punčocháče. Rozdělila bych je stejně – na černé, tělové a barevné, se vzorem či bez vzoru. A dále pak na průsvitné a neprůsvitné (od hustoty minimálně 40 denů výše), matné nebo lesklé.
  • Mat nebo lesk? Mat u hnědých, tělových a barevných! Lesk pouze u černých. Jen těm může dodat zajímavý, glamour efekt. U černých se lesk snese a vypadá dobře. V lesklých tělových se moje lýtka rázem zvětší do masivních rozměrů a připadám si v nich trochu jako robustní gardedáma neboli matróna, něco na způsob Antonie Nedošínské.
  • Se vzory opatrně. Vyhýbejte se velkým, geometrickým, asymetrickým a příčně pruhovaným. Nohy mají „držet pohromadě“ neboli mít tah, růst do výšky. Když už vzor, tak je lepší struktura. Jednoduché „síťované“ podle mě nikdy nic nepřekoná, ty budou vždy vypadat pěkně (a sexy). Dejte ovšem pozor na puntíky, ať nevypadáte, že máte neštovice. Hezké jsou třeba ty, co má Julia Roberts v televizní reklamě, tam síťovaný vzor puntíky trochu „rozbije, zjemní.
Tohle jsou vzory, o kterých jsem výše psala. Vím, že je spousta žen ráda nosí, ale nohám bohužel příliš nelichotí. Podélné pruhy nohy rozšiřují a rozdělují. A každé dělení opticky zkracuje!
Zajímavá kombinace – síť a puntíky. Ale pozor – k nim už jen jednoduché šaty, přesně jako na fotce.
  • Krajkové punčochy jsou hezké, ale spíše jen na reklamních fotkách. Realita je neúprosná. Vzory, bohužel, jen podporují nedokonalosti tvaru nohy. Lepším řešením je vzít si krajkovou sukni či halenku a punčochy nechat hladké.
Zdroj – Vinted.cz
  • Punčochy, které mají být neprůsvitné, raději kupujte o číslo větší, ať takové i skutečně zůstanou. Čím zvolíte menší, tím více se vám na stehnech a kolenou roztáhnou a neprůsvitný efekt je rázem pryč. Pak to vypadá, jako že jsou vám malé.
  • A ještě poslední rada k neprůsvitnosti. Neprůsvitné kupujte barevné, respektive jednobarevné, černé, ale nikdy ne tělové! Tělové by neměly přesáhnout 30 denů. Silné, tělové punčochy totiž vypadají velmi usedle. Trochu jako stahovací punčochy na křečové žíly.

Děkuji za vaši pozornost a přeji šťastné a radostné nošení sukně!