Nemusíme si obhajovat, že chceme novou sukni, džíny, boty, kabelku, kabát, parfém …

Přestože ve svých článcích nabádám ke smysluplnému nakupování a štíhlejšímu šatníku, tak se rozhodně nenechte mýlit, že bych tím myslela, abyste na sobě šetřila.
Opak je pravdou. Já jsem ta poslední, která by mohla v tomto smyslu něco kázat. O mě totiž už v dětství moje babička říkávala, že neudržím korunu, že mě asi pálí v kapse. Můj styl hospodaření s penězi bych přirovnala ke kapesnému na dovolenou. Nebo také k horské dráze. Dokud mám, utrácím. A když peníze dojdou, tak se uskromním. Umím žít dobře v obou situacích. Miluji vrcholky i propady.
Ale zpět k drahým nákupům. Jedno pravidlo tam přece jenom je. Drahé nákupy nesmí být žádné střílení naslepo! Nesmíte si kupovat věci, o kterých si nejste jistá, že vám pasují jak ke stylu, tak k figuře. A pokud přesně víte, že daný kousek unosíte, tak není žádný problém. V tom případě vám k nákupu žehnám, ať to stojí, co to stojí.

Život je příliš krátký a příliš vzácný na to, abych sama sobě nedopřála!

Život je totiž příliš krátký a příliš vzácný na to, abych sama sobě nedopřála! Dopřáváme svému autu údržbu a benzín, dopřáváme svému domu zateplení, fasádu a okna, dopřáváme svým dětem vzdělání, kroužky, zdravotní obuv … Prostě všemu a všem kolem nás dopřáváme kvalitní věci, na korunu nehledíme, takže proč bychom měli šetřit právě na sobě? Vždyť štěstí našich rodin závisí především od toho našeho. Šťastná žena – to je nakonec i šťastný domov, šťastný muž a šťastné děti!

A taky se nebojte cenové hladiny svých nákupů posunovat. (Vždyť i dnes vyděláváte víc než před pěti lety, néé?) Vzpomínám si, jak jsem si před lety koupila kozačky za 1900,- a celá jsem z toho hořela, jaká že jsem to marnotratnice. Dnes si v této relaci klidně koupím žabky. Co by ne? Pracující žena přece má nárok na luxus!

Takže, co že to bylo, co se vám to zrovna nedávno tolik líbilo? Kozačky za šest tisíc? Kabelka za sedm, či bunda za osm? A máte ty peníze na účtu? Hlavně neříkejte, že tam čekají pro případ, když by se vám náhodou rozbila lednička! Kašlete na ledničku. Vaše momentální štěstí je důležitější než eventuální narušení chodu domácnosti rozbitou ledničkou. Však ono by se to do další výplaty taky nezbláznilo. Vždyť je zima! Tak by se ty potraviny daly za okno nebo na balkón :-)

Takže peníze bychom měly! Tak v čem je tedy ještě problém? Nehledejte důvody, proč ne. Hledejte svoje potěšení a důvody proč ano. Jděte do toho! Udělejte si radost! Nečekejte bláhově, že vám ji udělá váš manžel k narozeninám nebo pod stromeček. Potěšte sama sebe podle svého vkusu a v den, kdy sama chcete. Třeba právě dnes.