Mohl to být hezký kabátek ….

Letošní podzimní kolekce v C&A je vcelku hezká … jednoduchá, nadčasová, s mírnými retro prvky. Docela se mi líbí. (C&A je mi mimochodem sympatické tím, že tam velikosti odpovídají zdravému rozumu.)
A nejvíc mě zaujal právě kabátek, o kterém je řeč. Visel hned u vchodu a já si řekla: „To je on … letos žádný černý, hnědý, šedý … letos vyzkouším elegantní světlý. A když ho náhodou pokecám a nepůjde to vyprat (jak to u světlých věcí prostě bývá), tak mi to nebude tak líto, jako kdyby stál šest, sedm tisíc (stál cca 1390,- ať máte všechny informace).“

Líbila se mi jeho barva … taková neutrální, ani bílá, ani béžová, slušivá a projasňující. Líbila se mi i jeho struktura, stojáček, rovný střih …
Připomínal mi chanelovskou eleganci, šedesátá léta. Ještě velké brýle a super outfit pro podzim, zimu 2015 je na světě!

Ale ouha! Oblékla jsem si ho a místo elegantní francouzky se na mě ze zrcadla díval zápasník těžké váhy.
No, jasně … hned vidím v čem je problém! Spadlá ramena! Ramenní švy prostě nejsou v ramenou, ale hluboko pod nimi. Tím se opticky vaše ramena posouvají dolů a do šířky. Svěšená a široká – nic moc. A vše je ještě umocněno tím, že se jedná o zimní kabát. Neříkám, že u trička to nevadí, ale není to tolik vidět. Když se vám na jednom místě – ramenní trojúhelník – nasazení rukávu a ramenní šev – sejde několik vrstev silnější flaušové látky a ještě vrstvy podšívky – udělá to hrbol, který efekt širokých spadlých ramen jen zvýrazní.

Pravidlo No. 1
Většinou nemůžete chybovat,
když necháte partie tam, kde mají být.

Ramenní šev by měl být v ramenou, pas v pase, boky na bocích a rozkrok v rozkroku. Budete-li se tímto jednoduchým pravidlem řídit, můžete minimalizovat rizika zbytečných (a neslušivých) nákupů.

Škoda! Mohl to být hezký kabátek.
Ale tak už to chodí. Vyšší cenu kabátů (a oděvů vůbec) nedělá jen to, že platíte za značku a kvalitní materiál, ale právě za tu propracovanost střihů.