5 důležitých věcí pro život, které se můžeme naučit od své kočky

Máte-li doma kočku, pak jste šťastní lidé, protože tím pádem máte tu čest – mít přímo doma velkého učitele, respektive velkou učitelku.
A stačilo by těchto 5 věcí, které jsou pro kočku typické a náš život by mohl být výrazně kvalitnější:

  1. Kočka se protahuje. A umí to krásně. Dokonale! Nepotřebuje žádného kočičího instruktora, který by jí říkal: „Nahrb záda, hlava v prodloužení trupu, bříško do sebe …“ Sama by totiž mohla být instruktorka. Umím si ji představit, jak sedí místo mě na podložce a mí cvičenci jógy elegantně následují její ladné a dokonalé pozice. Či-li rada první: protahujte se, cvičte!
  2. Kočka pozná, co jí svědčí. Kočce když dáte do misky něco, co není úplně košér, tak to nebude jíst. Kočka by dokonce mohla být jakýsi detektor zkaženosti potravin. „Co myslíš, je to mlíko ještě dobré?“ A manžel odpoví: „Nevím, zkus ho nalít do misky Ludvíkovi (náš kocour)“ A tak to uděláme, Ludvík přijde a vypije ho. A my tím pádem víme, že ho ještě dál můžeme používat.
    A tenhle bod se netýká jen jídla. Kočka třeba pozná, že když jí není dobře, tak si má někam zalézt a vyspat se. Na rozdíl od nás – moderních lidí. Nám když není dobře, tak si vezmeme prášek a dál chodíme do práce. Protože to přece jinak nejde …?!
  3. Kočka když něco chce, tak si o to řekne. Když chce jíst, tak mňouká … a to s takovou vytrvalostí a naléhavostí až nás přinutí všeho nechat a jít jí koupit konzervu. Nikdy nesedí v rohu – naštvaně, vyčítavě a neočekává, že si jejího výrazu všimneme a nezamyslíme se nad sebou. Takže – když něco chceme, tak si o to řekneme. A to nejlépe úplně přesně! Čím konkrétněji naše přání formulujeme, tím je větší šance, že se splní.
  4. Kočka je čistotná a v čistotě soběstačná! Kdykoliv se na ní podívám, tak se zrovna myje. Přestože se válí všudemožně, tak nikdy není špinavá. Její bílé tlapky jsou pořád bílé (na rozdíl od mých bílých bot nebo kalhot :-) A nepotřebuje k tomu žádné speciální šampony, kondicionéry a stylingové přípravky. Což já osobně vnímám jako velkou výzvu! Opravdu není naše tělo schopno bez chemie a kosmetické zátěže přirozeně regulovat naše očistné procesy?
  5. Kočka si po sobě hned uklidí! Myslím, že tento bod nepotřebuje žádné další vysvětlování.