Nejlepší rada při nakupování oblečení

Nejlepší rada při nakupování oblečení

Dnešní článek bude krátký a výstižný!
A to protože i rada, která je podstatou článku, je krátká a výstižná!
Mám totiž vůbec nejradši věci krátké a výstižné …
Někdy jedna věta vydá za celou knihu.
Někdy jedna věta ušetří tisíce korun (možná desetitisíce … záleží jak u koho :-)
A ta věta je právě zde:

 

  • Ještě jednou zdůrazňuji! Pouze na 100 % !!!! Ne na 80, 90, 99 %.
  • Jakmile se mi ve zkušební kabince vloudí jen jediná myšlenka: „Ty rukávy by mohly být o kousíček delší …“, tak už to není stoprocentní, byť by ostatní kritéria byla dokonalá.
  • A to prostě znamená NEBRAT! NEKOUPIT! V době, kdy jsou oblečením natřískané obchody, tak si buďte jisté, že ty správné, ty stoprocentní kousky na vás jistě někde čekají.
  • Koupíme první nesprávný kousek – devadesátiprocentní. Za čas uvidíme lepší a koupíme ho taky. A tím pádem máme doma jednu nepotřebnou věc, protože ji nahradila ta lepší. Nenošený kousek se rovná vyhozené peníze.
  • Takže prakticky – nekupujte věci, které nesedí velikostí. Nekupujme oblečení, do kterého zcela určitě zhubneme. Naopak – kupujte věci na období PRÁVĚ TEĎ.
  • Nekupujte věci, které je potřeba dále upravovat. Například zkrátit, zúžit, přešít … Už není socialismus, kdy jsme byli vůbec rádi za to, že se něco sehnalo. Dnes je to jinak. Co nemají v jednom obchodě, to budou mít v druhém.
  • Nedělejte kompromisy v barvách. Chtěly jste žluté tričko v barvě slunečnic? Nekupujte z nouze citronové, hořčicové ani žádné jiné. Počkejte si opravdu na slunečnicové. Vždyť to nemusí být dnes, ani zítra, ani za týden … Vždyť se přece svět nezboří … Lepší je si na ten jeden správný kousek počkat, než zaplnit skříň pěti nevhodně žlutými tričky, z nichž žádné stejně nebude to pravé.
  • Nedělejme kompromisy nikde. Chtěla jste džíny s dírami přes celé stehno, tak nekupujte „jen tak decentně rozdrbané“. Chtěla jste délku do půli kolen, tak nekupujte nad kolena. Chtěla jste bílou, úplně hladkou košili, tak nekupujte košili kapsičkou na hrudníku. A neříkejte: „Vždyť to zas není až tak důležité!“

Je to důležité. Naplňujme svoje představy přesně a neuchylujme se k náhradním řešením.
Budeme-li totiž kupovat jen věci stoprocentní, tak toho ve výsledku koupíme mnohem méně a tím pádem si zkvalitníme šatník.
Resumé – méně zbytečných a nenošeným věcí a více peněz na kartě připravených pro další stoprocentní nákupy.
A větší spokojenost!