Kolena krásná, kolena zrádná!

Dnešní článek byl tak trochu mimo plán. Měla už jsem téměř dokončený jiný, ale právě jsem viděla něco, co stálo za změnu plánu. Seděla jsem v předzahrádce restaurace a jak to tak často dělávám, při bílém polosuchém pozoruji kolemjdoucí ženy, jež jsou pro mne bohatým zdrojem inspirace. Sleduji je svým typickým úhlem pohledu, který snoubí krásu, tělo a módu. A dnes se obzvlášť zadařilo, protože se mi před očima odehrála velmi zajímavá promenáda s jedním silným společným prvkem.

Příliš krátké šaty

Většina žen, co kolem mne prošla, měla na sobě šaty, které měly jednu společnou chybu. A tou byla jejich délka. Příliš krátká délka!

Zdroj Vinted.cz

Mezi námi ženami, ono si v obchodech vybrat hezké, slušivé šaty není vůbec jednoduché. Když pominu stále trendovou záplavu dlouhých plážových a také velmi početnou skupinu šatů usedlých s délkou někde mezi zemí a lýtkem, které z každé ženy udělají usedlou babču, tak vám zůstane prakticky jediná, ale za to obrovská skupina šatů. Zůstanou vám šaty, které na první pohled můžou vypadat dobře, ale již na druhý uvidíte (a pokud to neuvidíte, tak to v kabince záhy zjistíte), že tyto šaty jsou příliš krátké!

A těmito kousky jsou nařachlé obchody různých značek. Tváří se jako šaty pro všechny, ale bohužel svým střihem i stylem jsou určeny jen na čtrnáctileté, nohaté, hubené holky. Prostě nic pro dospělou ženu. Nechcete přece působit směšně?!

Zdroj Vinted.cz

Cestou z kavárny, když už se mi rodila osnova tohoto článku, jsem míjela second hand. A v denní nabídce jsem vchodem jsem zahlédla toto. Viselo to tam přímo jako na objednávku k mému článku.

Fotka nic moc, ale podíváte-li se pozorně, přesně to zachycuje situaci šatů na našem trhu. Podobné typy a střihy jsou i v normálních obchodech, jen jsou dražší. Představte si, že si takové šaty odnesete do zkušební kabinky. Už slyším vaše povzdechnutí … „Ach jo, jsou mi krátké, jsem asi nějaká divná, asi mám krátké tělo nebo dlouhé nohy. Nemám prostě konfekční postavu.“
Já ale na to říkám: „Milá zlatá, problém není ve vás. Problém je ten, že většina těchto šatů je špatně ušitých. Možná, že jen výrobci chtějí ušetřit na látce a vy si z toho děláte hlavu. Řešení je jednoduché. Takové šaty si Vy prostě nekupujte. Takové šaty vás nejsou hodny!“
A už vůbec varuji před hledáním řešení na způsob kompromisu, že k těmto krátkým šatům budete nosit legíny!
Ne! Nekupujte si krátké šaty a nenoste k nim legíny. Odrostla jste-li již školnímu věku, tak si kupujte skutečné šaty. Smiřte se se smutnou realitou, že většina šatů v obchodech nejsou určeny pro dospělé ženy!. 

Zdroj Vinted.cz

Problém krátkých šatů je v odhalení kolen!

Kolemjdoucí ženy v restauraci ale nebyly žádné školačky. Míjely mne samé dospělé, samé zralé ženy v příliš krátkých šatech. V šatech, ve kterých ukázaly příliš mnoho. Ukázaly totiž kolena i s velkým kusem nad nimi.


Kolena jsou totiž partie těla, o které se nikde moc nemluví, a která je bohužel nejen krásná, ale od jistého věku také velmi zrádná. Aniž by si to ženy vůbec uvědomovaly, tak kolena nemilosrdně prozrazují vše, co se jinde snažíme tak pečlivě, draze a rafinovaně zakrývat.

Zabrousila jsem do bulvárních fotografií. Vidíte to … obličej se vyretušuje, přemaluje, přetvoří, ale kolena vše prozradí.

A tyhle kolena celebrit jsou sice kolena nehezká, vrásčitá a vyschlá, ale jinak štíhlá a souměrná. Další problém nastává, když má žena nějaké kilo navíc nebo když prodělala váhové výkyvy. Kolena se obalí tkání, tukem a stanou se živnou půdou pro stahování tělesných tekutin. Takže jsou potom nejen vrásčitá, ale také zatučnělá, což je nehezky deformuje. Stávají se z nich takové podivně pomačkané koule a pěkný tvar nohou je fuč.

Když už máme „zralejší“ obličej …

S obličejem nic nenaděláme (respektive ne okamžitě na počkání), ten si pod sukni schovat nemůžeme, s tím prostě musíme po ulici chodit, obličej musíme ukazovat. Ale když ke „zralému“ obličeji ještě přidáte „zralá“ kolena, tak je „zralý“ efekt nejen sečten, ale já bych skoro řekla znásoben.

(Úplně nejhorší variantou by bylo k tomu všemu zralému ještě odhalit zralý, vrásčitý dekolt, což bohužel hodně žen dělá a mylně to považuje za něco sexy, ale o tom třeba někdy příště.)

Kolena jsou totiž odrazem našeho věku úplně stejně jako náš obličej. Díky procesu stárnutí, kdy se tělesné tkáně v přední části těla a obličeje sesouvají směrem dolů, tak kolen jsou přesně tím místem, kde se tento efekt stárnutí nemilosrdně projeví. Do kolen totiž posunuté tkáně klesnou a efektem zdrhnutého, nařaseného závěsu se prověsí. A když se k tomuto procesu přidá hubenost, vyschlost nebo naopak tíha tuku a tekutin, tak je projevení našeho stárnutí nepěkně dokonáno.

Takže moje zamyšlení končí dobře míněnou radou. Postavte se celá před zrcadlo, vezměte nějaké delší šaty nebo sukni a postupně je zvedejte a spouštějte. Pomalu, po centimetrech. A velmi pozorně sledujte, jak délka sukně ovlivňuje celý váš vzhled.
Nehodnoťte jen malou, úzkou oblast, třeba jen stav vašich kolen nebo nohy. Nezaujatě a pozorně se sledujte celá.
Z mých zkušeností je nejpříznivější délkou jen malý rozsah – asi tak deset, až dvanáct centimetrů v rozmezí těsně pod koleny a maximálně těsně nad.

Buďme k sobě upřímné a pravdivé. Buďme krásné v souladu s tokem času. A nenosme šaty, které jsou určeny pro děvčata, která si v nich brzy půjdou pro vysvědčení.