Jedna barva v šatníku je výjimečná! A neřekli byste to do ní.

Jedna barva ve vašem šatníku je výjimečná! A možná o tom ani nevíte … A zcela jistě tam alespoň jeden kousek máte. Je to barva teoreticky velmi nenápadná …, ale prakticky velmi výrazná.
Není to žádná purpurová, fuchsiová, koňaková, ani královská modrá. Není to žádná taková barva s honosným názvem.
Je to barva na první pohled prostá. Je to totiž bílá! Sněhově bílá!

bile tricko

Samozřejmě, že jsou ženy, kterým čistě bílá sluší více a ženy, kterým sluší méně.
Ze svých zkušeností ze stylového barevného poradenství tvrdím, že se co do bílé barvy, ženy dělí do dvou skupin. První skupina vypadá v bílé senzačně a ta druhá skupina vypadá trošku jako zdravotnický personál. (Obdobně je na tom protichůdná barva bílé – a to černá. Více o černé v tomto článku.)

Bílá bude totiž vždycky nejvíc slušet ženám zimního typu (rozdělení dle barevné typologie) nebo ženám výrazného stylu (sportovní, okázalé, elegantní, extravagantní …). Kombinace obojího je samozřejmě ideál. Ale i přes toto všechno, můžu s jistotou tvrdit, že bílá výrazně neublíží vůbec nikomu. Na rozdíl od všech ostatních barev!
Každý jiný odstín totiž může při nevhodném výběru velmi uškodit. Může nám přidat léta, zvýraznit vrásky, kruhy pod očima, pigmentové skvrny …) Ale bílá (i přes výše zmiňované zdravotnictví) je téměř univerzální.

Říkám-li téměř, myslím tím toto … nejvíce nás ovlivňují barvy, které jsou co nejblíže obličeji. Ale nenosíme jen trička a halenky … Obrovský efekt takových bílých kalhot si může dopřát kdokoliv…

Když už jsme u těch kalhot … ty totiž neverbálně říkají: „Jen tak někam si nesednu!“ Což v překladu znamená: „Nejsem jen tak nějaká holka, co sebou kecne kamkoliv … jsem výjimečná žena, která si zaslouží velmi výjimečné a vytříbené zacházení.“

bila

Bílá je totiž přes svou jednoduchost a zdánlivou „nebarevnost“ velmi unikátní. Je to totiž nejsvětlejší a zároveň nejvýraznější a nejostřejší barva. Její vibrace je symbolem čistoty, jasnosti a vznešenosti. Vyjadřuje přítomnost světla, uvolnění, dokonalost a citlivost. A také cílevědomost a úspěšnost!

Jenže … nošení bílé barvy má několik zásad:

  1. Musíte mít bílých věcí více, abyste naplnily pračku.
  2. Dokupte si bílé nátělníky, kalhotky, obohaťte i šatník rodiny o další bílé kousky do počtu a do zaplnění pračky.
  3. Bílé oděvy musí být kvalitní – ne žádné levné fast fashion – protože je budete prát velmi často. Už po dvou, třech nošeních je to žádoucí. Jinak je prostě, jak říká naše babička, „zataháte“.
  4. A aby bílá byla tak působivá, jak uvádím, je třeba aby stále zůstávala bílá! Nikoliv béžová, našedlá … zkrátka zapraná. Protože pak „původně bílé“ oděvy ztrácí veškeré přednosti a benefity a doslova pracují proti vám! Už pak nevypadáte výjimečně a o půvabně, ale naopak ošuntěle .. Už nejste za Divu, ale za Šmudlu!

Takže prakticky:

  • Z mých zkušeností jsou na praní lepší gely než prášky. Mají totiž tu výhodu, že se lépe rozpouštějí a to i při nižších teplotách. A nezůstávají pak na vypraném prádle stopy pracího prášku. A konkrétně – Denk mit White Sensation z drogerie DM.
  • Aby se prádlo skutečně dobře vypralo, nesmí být buben pračky přeplněný.
  • Pokud je prádlo již zaprané a ztratilo svou původní bělost, zkuste před praním namočit do lázně s obsahem Savo Perex.

_DSC0517

  • Pro zvýšení účinku pracího prostředku lze přidat do praní lžíci sody nebo opět z DM k tomu speciálně určený prášek (uvádí se, že je celý na jednu pračku, ale mně stačí půlka).
  • Zkrátka, jak jde o čistě bílé prádlo, ryze přírodní prostředky nefungují. Chemie je chemie :-)

_DSC0526

  • A ještě – jak už jsem zmiňovala v tomto článku – nepoužívám aviváž. Používám ocet nebo Změkčovač vody …. nebo obojí. Použití a dávkování řeším intuitivně. A aby prádlo alespoň lehce vonělo – přidám do octa pár kapek jakéhokoliv esenciálního oleje. Chemické vůně aviváže jsou mi nepříjemné. Vlastně vůbec nepotřebuji, aby moje prádlo vonělo. Od toho si přece kupuji parfémy. Nechci, aby se pak tloukl s nějakou rádoby efektní vůní aviváže.

_DSC0539

A máme vypráno! A ještě – pokud je to možné, dejte sušit na sluníčko! To celý proces bělení úspěšně završí.

Takže … oblékněte si v nejbližší době něco bílého a užijte si jasnozřivě bělostné dny …
Děkuji za vaši pozornost.